Reklama

Rodzi się coraz mniej dzieci. Program 500+ nie pomaga?

Opublikowano:
Autor:

Rodzi się coraz mniej dzieci. Program 500+ nie pomaga? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2019 r. na Mazowszu - w tym także w płockich placówkach - urodziło się prawie 60 tys. dzieci, to o półtora proc. mniej niż rok wcześniej. W stolicy na jedno miejsce w żłobku przypadało czworo dzieci, ale w pozostałej części województwa - już prawie siedmioro.

W 2019 r. na Mazowszu - w tym także w płockich placówkach - urodziło się prawie 60 tys. dzieci, to o półtora proc. mniej niż rok wcześniej. W stolicy na jedno miejsce w żłobku przypadało czworo dzieci, ale w pozostałej części województwa - już prawie siedmioro.

Z okazji Dnia Dziecka Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował krótkie zestawienie.

Wśród grup edukacyjnych najliczniejsza jest ta z dziećmi w wieku od 7 do 12 lat (30 proc.), kolejne to 19-24 lata (26 proc.) oraz 3-6 lat (19 proc.).

W ub. r. urodziło się nieco więcej chłopców niż dziewcząt, relacja procentowa wynosi 52:48. Wśród noworodków bliźnięta stanowiły 2,7 proc., było też 21 przypadków trojaczków. Rok wcześniej trojaczki pojawiły się na świecie w mazowieckich szpitalach tylko dziewięć razy. 

Niemal co czwarta porada podstawowej opieki zdrowotnej udzielana była na Mazowszu dzieciom w wieku do lat 18, a w przypadku specjalistycznej opieki - co siódma. 

W skali kraju sytuacja w kwestii nowych narodzin też jest zła. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w marcu br. w Polsce urodziło się 27 tys. dzieci - to najmniej od czterech lat. Tyle rodziło się przed uruchomieniem programu 500+.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE