Reklama

Remont Kredytowej zakończony. Inwestycja kosztowała blisko 4 mln

Opublikowano:
Autor:

Remont Kredytowej zakończony.  Inwestycja kosztowała blisko 4 mln - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - To nie był tylko remont osiedlowej uliczki, a oczekiwana przez lata, ważna dla mieszkańców inwestycja - mówił Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, podczas konferencji prasowej. Mowa o ul. Kredytowej, której przebudowa została zakończona.

- To nie był tylko remont osiedlowej uliczki, a oczekiwana przez lata, ważna dla mieszkańców inwestycja - przekonywał Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, podczas konferencji prasowej. Mowa o ul. Kredytowej, której przebudowa została zakończona.

W piątek, 18 września, oficjalnie zakończono prace nad przebudową ul. Kredytowej. Zakres robót był duży. Powstała nowa kanalizacja, a drogowcy ułożyli nawierzchnię, chodniki i  parkingi. Pojawiło się także energooszczędne oświetlenie. W ramach inwestycji przebudowano także skrzyżowanie ul. Kredytowej z Mościckiego oraz sygnalizację na pobliskim skrzyżowaniu z ul. Dobrzyńską.

- Dzięki współpracy Miejskiego Zarządu Dróg i Wodociągów Płockich realizacja inwestycji dobrnęła do końca - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. - Co ważne została ona zrealizowana bardzo sprawnie i szybko. Przypominam, że prace rozpoczęły się 24 lutego - wspomina włodarz miasta.

Remont tej osiedlowej drogi ma podwójne znaczenie. To nie tylko spełnienie wieloletnich prośby mieszkańców tej części Płocka, ale też element Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem. Właśnie w ten budowany system włączona zostanie nowa sygnalizacja skrzyżowania ul. Mościckiego z ul. Dobrzyńską. 

- W trakcie tej inwestycji wykonano sygnalizację, która zostanie wpięta w nowy system - wyjaśniał Tomasz Żulewski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - Będzie ona będzie działać w trybie "all red". Oznacza to, że dla wszystkich kierunków ruchu przez cały czas będzie światło czerwone. Jeśli kamera zobaczy samochód, który poruszać się będzie z dozwoloną prędkością wówczas zmieni światło na zielone. W taki sposób by nie wywołać kolizji - tłumaczył dyrektor MZD. 

Koszt przebudowy ul. Kredytowej to blisko 3,7 mln złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE