Reklama

Regularne badanie piersi to konieczność

Opublikowano:
Autor:

Regularne badanie piersi to konieczność - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkadziesiąt płocczanek skorzystało z okazji do bezpłatnego badania piersi podczas akcji profilaktycznej zorganizowanej przez Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej.

Kilkadziesiąt płocczanek skorzystało z okazji do bezpłatnego badania piersi podczas akcji profilaktycznej zorganizowanej przez Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej.

W przychodni przy ulicy Miodowej 2 odbywały się nie tylko badania. Zainteresowane panie mogły skorzystać z konsultacji ze specjalizującym się w chirurgii onkologicznej Pawłem Sobieskim.

Zdecydowana większość badanych miała powody do zadowolenia. Nie tylko z zadowalających wyników badań. Również dlatego, że zostały poinstruowane, na jakie badania kontrolne powinny się zgłaszać i kiedy to robić.

– Cieszę się, że mogłam się zbadać – powiedziała Ania, uczennica Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku. – Moja ciocia chorowała na raka, więc trochę się bałam. Na szczęście doktor powiedział, że nie wyczuwa u mnie żadnych zmian.


Dwie z pań, które zgłosiły się na badania zorganizowane przez PZOZ, zostały poinformowane, że koniecznie muszą udać się na dalsze badania diagnostyczne, ponieważ wykryto u nich guzki.


Wiele z pań, które zgłosiły się na badania, skorzystało z konsultacji z płockimi amazonkami i studentkami wydziału zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Niektóre przyznawały, że nie zdawały sobie sprawy, jak szybko mogą rozwijać się komórki nowotworowe.

Instruktorzy z płockiego klubu Pure przekonywali, że aktywność fizyczna jest dobra dla kobiet w każdym wieku. A na podstawie analizy masy ciała tłumaczyli, co należy zmienić w diecie i stylu życia, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem.

Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej przygotowuje się już do kolejnej akcji profilaktycznej. Na 14 listopada zaplanowana jest tym razem akcja związana z cukrzycą.

Fot. PZOZ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE