Reklama

Ratusz przygotowuje się do podpisania umowy na stadion. Kiedy?

Opublikowano:
Autor:

Ratusz przygotowuje się do podpisania umowy na stadion. Kiedy?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po wyroku Krajowej Izby Odwoławczej w urzędzie miasta szykują się do podpisania umowy z firmą MIRBUD, która jest gotowa przebudować stadion Wisły Płock za nieco ponad 166 mln złotych. O zaciągnięciu kredytu na brakującą kwotę radni zdecydują być może na październikowej sesji.

Po wyroku Krajowej Izby Odwoławczej w urzędzie miasta szykują się do podpisania umowy z firmą MIRBUD, która jest gotowa przebudować stadion Wisły Płock za nieco ponad 166 mln złotych. O zaciągnięciu kredytu na brakującą kwotę radni zdecydują być może na październikowej sesji. 

W Ratuszu były wątpliwości czy wizja przedstawiona przez firmę MIRBUD jest zgodna z programem funkcjonalno-użytkowym. A że MIRBUD był jedynym wykonawcą, który złożył ofertę, urząd miasta chciał anulować przetarg. 

[ZT]23412[/ZT]

[ZT]23667[/ZT]

- KIO rozwiała wątpliwości, na które wskazywali eksperci i komisja przetargowa. Osobiście się cieszę, bo działania które podejmowaliśmy, zmierzały do budowy stadionu. Z punktu widzenia miasta oferta MIRBUD-u jest do przyjęcia, więc działania będą zmierzały do ostatecznego rozstrzygnięcia przetargu - mówi prezydent Andrzej Nowakowski. 

Miasto nadal czeka na pisemne uzasadnienie wyroku, ale jak mówi prezydent, odwołania pewnie nie będzie. Miasto żeby rozstrzygnąć przetarg, musi mieć zapewnione finansowanie całości inwestycji. Potrzebny będzie więc kredyt. Kwestia może rozstrzygnąć się już na październikowej sesji rady miasta. 

- Miasto ma zapewnioną linię kredytową w Europejskim Banku Inwestycyjnym, więc myślę, że jesteśmy w stanie z tego skorzystać po uzyskaniu zgody radnych. Finanse miasta są na bardzo stabilnym poziomie, ale trzeba mieć świadomość, że realizacja jednej tak dużej inwestycji sprawi, że tych liczba tych małych nieco spadnie. Rokrocznie realizowaliśmy po kilkadziesiąt przedsięwzięć - podkreślił prezydent. 

Ewentualne różnice w ofercie i PFU będzie trzeba wypracować na etapie projektowania, choć po raz kolejny: tu ważne jest pisemne uzasadnienie. Bez niego nic nie jest pewne. Warto podkreślić, że zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych, KIO ma 3 dni na wysłanie orzeczenia wraz z uzasadnieniem. W Ratuszu czekają, ale jednocześnie działają. Pismo jest spodziewane lada dzień. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE