Reklama

Ratusz chce zbadać… satysfakcję płocczan

Opublikowano:
Autor:

Ratusz chce zbadać… satysfakcję płocczan - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najważniejsze bolączki mieszkańców - w służbie zdrowia, szkole, pracy? Ratusz chce je poznać za pomocą specjalnego badania.Najważniejsze bolączki mieszkańców - w służbie zdrowia, szkole, pracy? Ratusz chce je poznać za pomocą specjalnego badania.

Najważniejsze bolączki mieszkańców - w służbie zdrowia, szkole, pracy? Ratusz chce je poznać za pomocą specjalnego badania.

Kolejki do specjalistów, horrendalnie drogi podręczniki szkolne, umowy śmieciowe, bezrobocie, brak perspektyw - jednym tchem można wymienić problemy, na które skarżą się płocczanie i które z pewnością wykaże badanie satysfakcji, do którego przymierza się Ratusz.

Projekt, którego głównym celem jest poprawa współpracy między magistratem a organizacjami pozarządowymi, Ratusz realizuje wspólnie z płockim oddziałem Towarzystwa Wiedzy Powszechnej oraz Akademią Economica od stycznia br. do połowy 2015 r. Jednym z jego punktów jest przeprowadzenie badania dotyczącego zawodolenia mieszkańców. W tym celu trzeba było opracować dokument o wdzięcznej nazwie „Metodologia badania satysfakcji mieszkańców z realizacji polityk publicznych”.

Według niej, badanie, przeprowadzone przez zewnętrzną firmę wyłonioną w przetargu,  objęłoby minimum 597 osób - wśród nich po 100: osób pracujących, przedsiębiorców, bezrobotnych, uczniów i studentów, seniorów oraz 97 grup mniejszościowych i zagrożonych dyskryminacją (znaleźliby się w niej m.in. niepełnosprawni, samotne matki, rodziny wielodzietne z problemami, osoby niewykształcone, długotrwale bezrobotni.

 Mieliby oni odpowiedzieć na pytania z tych zakresów, które wymagają szczególnego zainteresowania ze strony miasta, a więc m.in.: pomocy społecznej, służby zdrowia,  edukacji i kultury, środowiska naturalnego, zatrudnienia i bezrobocia, prewencji i zwalczania zjawisk patologii,  warunków do rozwoju przedsiębiorczości, możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Płocczanie odpowiadaliby na pytania zawarte w ankietach na zasadzie wywiadu bezpośredniego, uczniowie i studenci wypełnialiby ankiety techniką audytoryjną, czyli podczas badań w grupie zebranej w jednym miejscu,  byłyby one dostępne również on-line.

Takie badanie naszej „satysfakcji” powinno trwać minimum dwa miesiące. Potem powstałby raport końcowy, do którego wgląd mogliby mieć też sami mieszkańcy.  Podczas sierpniowej sesji rady miasta nad dokumentem dotyczącym metodologii pochylą się radni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE