Reklama

Ratusz chce zaciągnąć potężny kredyt

Opublikowano:
Autor:

Ratusz chce zaciągnąć potężny kredyt - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łączna kwota kredytu jest niebagatelna. Ratusz chciałby uruchomić kredyt w czterech transzach, pobierając pierwszą jeszcze w tym roku, natomiast ostatnią w 2020 roku.

Łączna kwota kredytu jest niebagatelna. Ratusz chciałby uruchomić kredyt w czterech transzach, pobierając pierwszą jeszcze w tym roku, natomiast ostatnią w 2020 roku. 

Ratusz chce mocno zaczerpnąć ze źródła, jakim są środki dostępne w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Przymierza się do zaciągnięcia długoterminowego kredytu na kwotę 150 mln zł. Taką możliwość Ratusz zapewnił sobie już w 2016 roku (radni wyrazili na to zgodę, jednak 9 było przeciw). W związku z faktem, że inwestycje z wykorzystaniem unijnych środków rozpoczęły się później, niż oczekiwano w Urzędzie Miasta Płocka, dodatkowe dofinansowanie stało się potrzebne nieco później, stąd też zmiana harmonogramu uruchomienia środków. 

[ZT]13223[/ZT]

Planowane jest uruchomienie kredytu w następujących wysokościach: 

2017 rok - 27 mln zł

2018 rok - 62,5 mln zł

2019 rok - 40,5 mln zł

2020 rok - 20 mln zł

Jednocześnie w projekcie uchwały zastrzeżono, że harmonogram wypłat pomiędzy latami w okresie dostępności kredytu może ulegać zmianom i będzie odpowiadał wysokości zapotrzebowania na środki zewnętrzne zgodnie z limitami określonymi w uchwale budżetowej na dany rok.  

Radni zagłosują za projektem uchwały na kolejnej sesji, która będzie w auli ratusza 28 grudnia. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE