Reklama

Ratownicze cacko trafi do Kępy Polskiej

Opublikowano:
Autor:

Ratownicze cacko trafi do Kępy Polskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w sobotę 14 grudnia strażacy z OSP Kępa Polska w gminie Bodzanów otrzymają nową łódź pneumatyczną. A przy siedzibie OSP zostanie otwarta w pełni wyposażona świetlica.

Już w sobotę 14 grudnia strażacy z OSP Kępa Polska w gminie Bodzanów otrzymają nową łódź pneumatyczną. A przy siedzibie OSP zostanie otwarta w pełni wyposażona świetlica.

Kępa Polska położona jest nad Wisłą. Na łódź dla druhów z powiatu płockiego samorząd województwa przeznaczył 100 tys. zł. Przekazanie sprzętu oraz otwarcie świetlicy zaplanowano w sobotnie południe, będzie m.in. marszałek województwa Adam Struzik.

Godzinę później w Bodzanowie zostanie oddana do użytku zmodernizowana oczyszczalnia ścieków. W ramach zadania rozbudowano sieć kanalizacyjną wraz z  przyłączami w Bodzanowie, Chodkowie i Chodkowie-Działkach o łącznej długości ok. 16 km.

- Rozbudowa oczyszczalni była konieczna. Przed inwestycją instalacja przewidziana była do obsługi tylko ośmiokilometrowego odcinka kanalizacji - tłumaczą w biurze prasowym urzędu marszałkowskiego. - Jej parametry techniczne nie pozwoliłyby na prawidłowe wykorzystanie rozbudowywanej sieci kanalizacji, do której będzie podłączonych niemal 1400 odbiorców. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE