Reklama

Rafineria Orlenu poszerzyła swoją ofertę. Odpowiada na zapotrzebowanie rynku

Opublikowano:
Autor:

Rafineria Orlenu poszerzyła swoją ofertę. Odpowiada na zapotrzebowanie rynku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rafineria w Możejkach rozpoczęła produkcję nowych typów asfaltów, które są wykorzystywane w krajach nadbałtyckich.

Rafineria w Możejkach rozpoczęła produkcję nowych typów asfaltów, które są wykorzystywane w krajach nadbałtyckich. 

Litewska rafineria zaczęła produkować asfalty typu V6000 i V12000. Poszerzyła tym samym swój segment asfaltowy, a jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Tego typu asfalty są stosowane w chłodniejszych klimatach, czyli np. w Skandynawii czy właśnie w takich krajkach jak Litwa, Łotwa i Estonia. 

- Rozpoczęcie ich produkcji w rafinerii w Możejkach podyktowane było rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu asfalty właśnie w krajach nadbałtyckich, będących strategicznymi rynkami Grupy Orlen w sprzedaży asfaltów. Ich produkcja odbywa się zgodnie z wymogami litewskiej normy budowlano-technicznej LST EN 12591-2009 - tłumaczy biuro prasowe koncernu. 

Asfalty V6000 i V12000 stosowane są na nawierzchniach dróg o małym obciążeniu ruchem. Mogą być również używane jako składnik emulsji asfaltowej wykorzystywanej przy wzmacnianiu dróg o nawierzchniach żwirowych. Co ciekawe, odpowiednio zaprojektowane warstwy nawierzchni z tymi asfaltami charakteryzują się właściwościami samoregenerującymi – powstałe spękania warstwy samoistnie regenerują się w lecie, gdy temperatura nawierzchni osiąga odpowiednią wartość.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE