Reklama

Radny proponuje zmianę w regulaminie strefy płatnego parkowania

Opublikowano:
Autor:

Radny proponuje zmianę w regulaminie strefy płatnego parkowania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie wykupiłeś biletu parkingowego w strefie płatnego parkowania, to płać. Opłata dodatkowa za nieuiszczenie opłaty za parkowanie wynosi 50 zł. Jeden z radnych zaproponował, aby tę zasadę zmienić na wzór innych miast.

Nie wykupiłeś biletu parkingowego w strefie płatnego parkowania, to płać. Opłata dodatkowa za nieuiszczenie opłaty za parkowanie wynosi 50 zł. Jeden z radnych zaproponował, aby tę zasadę zmienić na wzór innych miast.

Od samego początku, kiedy pojawiły się propozycje przepisów, opłata dodatkowa za nieskorzystanie z parkomatu wynosiła 50 zł. Identyczną stawkę wprowadzono w większych miastach, chociażby w Szczecinie, Łodzi, Toruniu czy w Warszawie, ale... Są między tymi zasadami różnice i do tego odwołuje się radny Michał Sosnowski z klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego, powołując się przy okazji na Lublin czy Kalisz. Można wysokość stawki uzależnić od terminu wpłaty.

Otóż w Płocku przyjęto, że stawka pozostaje niezmienna bez względu na termin dokonania opłaty. Jeśli jednak poczytamy regulamin strefy płatnego parkowania w Kaliszu, rzeczywiście mamy rozróżnienie. Jeśli ureguluje się opłatę za postój w terminie do siedmiu dni, wówczas zapłaci się mniej, 35 zł, w pozostałych przypadkach mamy 50 zł. W Szczecinie opłata w przeciągu tygodnia oznacza jeszcze mniejszą kwotę, 30 zł. Podobnie będzie w Toruniu, ale są tam mniej wyrozumiali i zdecydowano się na termin pięciu dni. Z kolei drożej będzie już w Łodzi, jeśli kierowca nie ma dowodu świadczącego o uiszczeniu opłaty. Przyjęto, że w takim razie za uregulowanie należności do siedmiu dni opłata zostanie obniżona do 40 zł. A jeśli przekroczy się wykupiony czas 30 minut, przy czym wszystko skoryguje się finansowo maksymalnie w tydzień, wówczas wysokość opłaty obniża się do 20 zł.

Radny zwrócił się z prośbą o przeanalizowanie możliwości, czy by nie dało rady w Płocku wprowadzić podobnych regulacji. Nie wskórał zbyt wiele. Wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz postanowił przypomnieć, że te regulacje przyjęli radni w formie uchwały. W dodatku są one wynikiem trwających pół roku konsultacji społecznych począwszy od czerwca 2015 roku i w ich wyniku nie rozdzielono opłaty dodatkowej, uzależniając jej wysokość od terminu wpłaty. - Uwagi zostaną rozpatrzone w przypadku ewentualnej zmiany uchwały – zapowiedział. Obecnie maksymalny czas na wniesienie opłaty wynosi 28 dni. 

[ZT]14023[/ZT]

W czwartek o godzinie 18.30 rozpocznie się nadzwyczajna sesja w ratuszu na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jeden z punktów dotyczy pierwszego pełnego miesiąca funkcjonowania strefy płatnego parkowania.  

[ZT]14052[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE