Reklama

Reklama

Radny PiS został wiceprezesem orlenowskiej spółki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Radny PiS został wiceprezesem orlenowskiej spółki - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Andrzej Aleksandrowicz 1 września został wiceprezesem spółki ORLEN Laboratorium. Jeszcze w oświadczeniu majątkowym za 2014 rok wskazywał, że jest bezrobotny.

Reklama

Andrzej Alesandrowicz jest dziś jedną z ważniejszych osób w lokalnych strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Swoich sił w wyborach w Płocku po raz pierwszy spróbował w 2014 roku - w wyborach do rady miasta startował z 1. miejsca list PiS w okręgu wyborczego nr 3 (m.in. Stare Miasto i Radziwie). Uzyskał 692 głosy (12. wynik w mieście), które zapewniły mu przepustkę do rady miasta. Z oświadczenia majątkowego złożonego na początku kadencji (grudzień 2014 roku) roku wynika, że był wówczas bezrobotny. 

W 2016 roku radny pracował już w Szkole Podstawowej w Bielsku jako nauczyciel historii - Andrzej Aleksandrowicz ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Po wygranych przez PiS wyborach kariera radnego przyspieszyła - w listopadzie 2017 roku był już koordynatorem w spółce ORLEN Administracja. W wyborach samorządowych w 2018 roku poprawił swój wynik (1237 głosów), dostał się do rady miasta i został kierownikiem projektu w ORLEN Serwis. 1 września 2021 roku został wiceprezesem spółki ORLEN Laboratorium. 

Zapytaliśmy w PKN ORLEN o okoliczności wyboru Andrzeja Aleksandrowicza na stanowisko wiceprezesa spółki. 

- Wszystkie procesy rekrutacyjne w Grupie ORLEN, w tym również postępowania kwalifikacyjne w zakresie wyboru osób do pełnienia funkcji w organach zarządzających spółek, prowadzone są w sposób transparentny, zgodny z uregulowaniami wewnętrznymi, a także przepisami prawa. Mając na uwadze obowiązujące regulacje prawne w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), nie możemy udzielać informacji, które mogłyby doprowadzić do ich naruszenia - odpowiedziało biuro prasowe. 

Mimo kilkukrotnych prób nie udało nam się skontaktować z samym Andrzejem Aleksandrowiczem. 

ORLEN Laboratorium zajmuje się m.in. analizą produktów naftowych, tworzyw sztucznych, nawozów, paliw, wód, ścieków i gruntów. 

Andrzej Aleksandrowicz jest absolwentem Wydziału historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył studia podyplomowe „Zarządzanie i marketing” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia podyplomowe „Informatyka” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku.  Jest także absolwentem Executive MBA organizowanego przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i walidowanego przez IAE Aix-Marseille Graduate School of Management. Ponadto odbył kursy i szkolenia m.in. w zakresie Lean Management -  posiada certyfikat „Leader Kaizen” wydany przez Ernst & Young Academy of Business. Dysponuje doświadczeniem w sprawowaniu funkcji członka oraz przewodniczącego rady nadzorczej w spółkach komunalnych. Ma również doświadczenie w pracy samorządowej. Od 2017 roku związany z Grupą ORLEN – zajmował stanowiska kierownicze w obszarze rozwoju i efektywności oraz marketingu i komunikacji korporacyjnej. Do 2017 roku był związany z sektorem edukacji. Jest odznaczony ministerialnym Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Warto dodać, że w zarządzie ORLEN Laboratorium od czerwca 2019 jest też Piotr Szpakowicz - były radny Prawa i Sprawiedliwości. Szpakowicz zasiadał w radzie w kadencjach 2006-2010 i 2014-2018. W 2018 nie ubiegał się o reelekcję - prawdopodobnie chodziło o obietnicę Jarosława Kaczyńskiego, że politycy PiS pobierający wysokie wynagrodzenia w spółkach skarbu państwa nie będą pełnić politycznych funkcji.

- Ci, którzy funkcjonują w spółkach są przez nasz szanowani, jeśli dobrze wykonują swoją pracę, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. Te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - mówił latem 2018 roku Jarosław Kaczyński. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy