Reklama

Radny zrezygnował z kandydowania. Ofiara obietnicy prezesa?

Opublikowano:
Autor:

Radny zrezygnował z kandydowania. Ofiara obietnicy prezesa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przynajmniej jednego z 25 obecnych radnych zabraknie na listach wyborczych. Zasiadający w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości Piotr Szpakowicz poinformował o rezygnacji z ubiegania się o mandat radnego przyszłej kadencji.

Przynajmniej jednego z 25 obecnych radnych zabraknie na listach wyborczych. Zasiadający w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości Piotr Szpakowicz poinformował o rezygnacji z ubiegania się o mandat radnego przyszłej kadencji. 

44-letni obecnie Szpakowicz w ławach rady miasta zasiadł po raz pierwszy po wyborach samorządowych w 2006 roku. Cztery lata później zrezygnował ze startu, a w 2014 roku startował z list Prawa i Sprawiedliwości  z okręgu z pozycji nr 2 w okręgu wyborczym nr 2 i uzyskał 527 głosów. Od maja 2016 roku zasiada w zarządzie spółki Orlen Projekt, której przez jakiś czas był prezesem. 

Nie udało nam się skontaktować z Piotrem Szpakowiczem. W swoim poście również nie wyjaśnił, dlaczego rezygnuje z ubiegania się o reelekcję. Nieoficjalnie wiadomo, że wpływ na taką decyzję miała obietnica Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. 

[ZT]19631[/ZT]

- Ci, którzy funkcjonują w spółkach są przez nasz szanowani, jeśli dobrze wykonują swoją pracę, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. Te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - mówił poseł. 

Mówiło się, że umowną granicą jest przekroczenie 15 tys. złotych miesięcznie. Według zeznania podatkowego za 2017 rok, Szpakowicz zarabiał 22 tys. złotych brutto, więc przekraczał ten pułap. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE