Reklama

Radiowa Dwójka będzie nadawała z Płocka. Zapraszają mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Radiowa Dwójka będzie nadawała z Płocka. Zapraszają mieszkańców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jakie tematy poruszą dziennikarze w audycji "Dwójka na miejscu"? Kogo zaproszono? Milena Gąsienica i Paweł Siwek wspólnie postarają się przekonać słuchaczy Polskiego Radia, że Płock to nie tylko Krzywousty, średniowieczne zabytki i zespół Lao Che.

Jakie tematy poruszą dziennikarze w audycji "Dwójka na miejscu"? Kogo zaproszono? Milena Gąsienica i Paweł Siwek wspólnie postarają się przekonać słuchaczy Polskiego Radia, że Płock to nie tylko Krzywousty, średniowieczne zabytki i zespół Lao Che.

Program 2 Polskiego Radia zamierza kontynuować jak dotąd nadawaną wyłącznie latem audycję plenerową "Dwójka na miejscu". Jesienią i zimą słuchacze będą mieli okazję posłuchać o działalności placówek muzealnych, filharmonii, galerii czy teatrów na terenie całego kraju. Wszystko na żywo, w co drugą sobotę w godz. 15.00-17.00. Pierwszymi miejscami, do których zajrzała Dwójka były: Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie, czyli słynna „Miodowa” oraz Mediateka w Tychach. W najbliższą sobotę, 19 października dziennikarze z audycji „Dwójka na miejscu”, Milena Gąsienica i Paweł Siwek odwiedzą Płock.

Tematów do rozmowy z pewnością nie zabraknie. Już w zapowiedzi przypominają, że Płock to była stolica Polski, to właśnie w naszym mieście działa dziś – nieprzerwanie od XII wieku – najstarsza szkoła w naszym kraju.

Gośćmi Mileny Gąsienicy i Pawła Siwka w Muzeum Mazowieckim będą m.in.: Agnieszka Kaniewska-Płocieniak z Działu Upowszechniania i Promocji tej placówki, która opowie o największych w Polsce zbiorach secesji i art deco; Aleksandra Woźniak-Adamska, adiunkt z Działu Sztuki Muzeum Mazowieckiego zapowie sesję naukową poświęconą art deco; a wreszcie Mariusz Wojtalewicz – kierownik Muzeum Żydów Mazowieckich – przybliży historię placówki i jej zbiory. Nie zabraknie oczywiście tematów związanych z Małachowianką. Z kolei o Towarzystwie Naukowym Płockim – najstarszym regionalnym towarzystwie naukowym w Polsce (działa od 1820 roku) opowie prof. Zbigniew Paweł Kruszewski. Do rozmowy dziennikarze Dwójki zaproszą też ludzi kultury, aby zapoznać z działalnością Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego, chóru  Pueri et Puellae Cantores Plocenses, a także Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”.

– W mieście pochówku dwóch książąt piastowskich – Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego – urodzili się również tacy znani ludzie, jak m.in. aktor Ireneusz Czop, Hubert Dobaczewski z zespołu Lao Che czy Jerzy Janiszewski – grafik, autor znaku graficznego „Solidarności”. Oni również będą bohaterami „Dwójki na miejscu” – zapowiedziano.

„Dwójka na miejscu” z Muzeum Mazowieckiego przy ul. Tumskej 8 w sobotę 19 października o godz. 15.00. Audycja jest otwarta dla wszystkich mieszkańców Płocka, turystów i słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia. Będzie można wejść do Muzeum Mazowieckiego, posłuchać rozmów prowadzonych na patio bez konieczności nabycia biletu, podejrzeć pracę przy powstawaniu audycji "od kuchni".

Fot. Polskie Radio S.A..

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE