Reklama

Radio internetowe żegna się ze słuchaczami

Opublikowano:
Autor:

Radio internetowe żegna się ze słuchaczami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Projekt radia internetowego był pewnego rodzaju eksperymentem w Płocku. Rozgłośni tylko kilka miesięcy brakowało do dwóch lat działalności, chociaż już pod innym kierownictwem i z nieco zmienioną załogą. Kilka godzin temu na Facebooku potwierdzili, że cisza, która zapadła w Radiu Płock, to nie wina jakiejkolwiek usterki. Mamy jednak inną wiadomość dotyczącą radia nadającego w eterze...

Projekt radia internetowego był pewnego rodzaju eksperymentem w Płocku. Rozgłośni tylko kilka miesięcy brakowało do dwóch lat działalności, chociaż już pod innym kierownictwem i z nieco zmienioną załogą. Kilka godzin temu na Facebooku potwierdzili, że cisza, która zapadła w Radiu Płock, to nie wina jakiejkolwiek usterki. Mamy jednak inną wiadomość dotyczącą radia nadającego w eterze...

O tym, że Radio Płock definitywnie zakończyło działalność, mówiło się już od kilku dni. Z kolei od czterech miesięcy, zaraz po tym jak rozgłośnię opuściła dziennikarka i założycielka Renata Kowalska, aby tworzyć inny projekt, wskazywano, że decyzje o przyszłości stacji zapadną w czerwcu. Teraz jest to już oficjalna informacja, już nie mamy płockiego radia internetowego.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2014 roku prosto z biura na Starym Rynku, wyemitowano pierwszą audycję w internecie. Pojawiło się logo z dużym, czerwonym sercem i słuchawkami. Pasowało, mieli się w nim znaleźć ludzie z sercem do radia i muzyki, którzy pożegnali się z eterem po zmianach w Katolickim Radiu Płock, które przyjęło nazwę Katolickie Radio Diecezji Płockiej.

Nowa stacja starała się wprowadzać różnorodne audycje, od tych typowo muzycznych, po motoryzację, literaturę i magię kinowego ekranu. Po kilku miesiącach przeniesiono studio do budynku przy skrzyżowaniu ul. Miodowej i Łukasiewicza. Tam świętowali pierwszy rok działalności. Zbierali życzenia, aby z internetu przenieśli się do eteru. Tak się jednak nie stało. Najpierw pojawili się nowi właściciele, Jarek Malarski i Piotr Nowacki, inne logo, nieco zmienił się zestaw osób współtworzących poszczególne audycje. Starano się stworzyć nowy model funkcjonowania radia. I tak było nim radio wyłączyło sygnał kilka dni temu.

Na stronie radia na Facebooku pojawiła się informacja, że rozgłośni „nie udało się utrzymać na rynku”. Jednocześnie mają nadzieję, że to nie jest czas stracony ani dla słuchaczy, ani dla ludzi, którzy „złapali bakcyla radiowego”. Dziękuję Renacie Kowalskiej za inicjatywę stworzenia radia, a oni tę nitkę starali się ciągnąć dalej. - Cóż. Nie udało się – piszą. - Do usłyszenia gdzieś w eterze. Może kiedyś...

A co z radiem w eterze?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dysponuje dwiema wolnymi częstotliwościami dla Płocka. Ogłoszono konkurs na rozpowszechnienie programu radiowego, jednego uniwersalnego (88.1 MHz) i drugiego (po złożeniu wniosku o rozszerzenie koncesji) o charakterze muzyczno-literackim (93.1 MHz).

Na tę pierwszą możliwość ofertę złożyło 11 podmiotów, przy czym żaden z nich nie jest z Płocka. Dwie propozycje złożyło Multimedia Sp z o. o. z siedzibą w Krakowie, podobnie dwie napłynęły z Kielc od Agencji Radiowo-Telewizyjnej „FAMA” (prowadząca Radio FAMA nadające już w Słupsku, Żyrardowie, Wołominie i Tomaszowie) i Radia TOP. Aż cztery oferty są z Warszawy: Grupa Radiowa Agory (z której wywodzą się: Radio Pogoda, Rock Radio, TOK FM czy Złote Przeboje), International Communication sp. z o.o. (np. Radio WAWA), AUXILIUM Fundacja Edukacji Społecznej oraz Eurozet Radio (w grupie radiowej funkcjonują rozgłośnie: Radio ZET, Radio ZETChilli, Radio ZET GOLD czy Antyradio). Pozostałe to: Radio Rekord FM S.A. z Radomia, Korylex sp. z o. o. (z miejscowości Kujawa), TRIO z Sieradza.

Tylko jeden chętny znalazł się na tworzenie kanału wyspecjalizowanego muzyczno-literackiego. Zainteresowana okazało się spółka z Krakowa, OPERA FM. Tu ciekawostka, można jeszcze znaleźć logotyp stacji Opera FM, która nadawała od 1998 roku w Krakowie arcydzieła mistrzów opery, jak i te mniej znane utwory. W 2003 roku zastąpiono ją inną, RMF Classic.

A zatem czekamy na decyzję KRRiTV.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE