Za co sądy wymierzają zakazy prowadzenia pojazdów? Za przestępstwa "przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji". Najczęściej są to nietrzeźwi lub będący pod wpływem środków odurzających kierowców. Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów sądy orzekają w przypadku najcięższych przestępstw, jak np. spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości.
Czy takie zakazy działają? Jak widać nie, skoro można mieć orzeczonych kilka takich zakazów i nadal jeździć samochodem. Tak pokazuje przykład 45-letniego mieszkańca Sierpca. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek 10 lipca. Przypadkiem.
- Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu podczas prowadzonych czynności, zauważyli na jednej z ulic Sierpca, kierującego samochodem dostawczym, który był poszukiwany przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Sierpca. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych, dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi w tym jeden dożywotni
- przekazała st.asp. Katarzyna Krukowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu.
Mężczyzna usłyszał zarzut niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, do którego się przyznał. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.
45-latek trafił już do Zakładu Karnego w Płocku, gdzie odsiaduje wyrok 9-miesięcznego pozbawienia wolności.
Komentarze (0)