Reklama

Rada nadzorcza powołała zarząd Orlenu. Są nowe twarze

Opublikowano:
Autor:

Rada nadzorcza powołała zarząd Orlenu. Są nowe twarze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biuro prasowe PKN Orlen poinformowało o wyborze zarządu na najbliższe trzy lata. Jak już wcześniej pisaliśmy, prezesem pozostał Wojciech Jasiński.

Biuro prasowe PKN Orlen poinformowało o wyborze zarządu na najbliższe trzy lata. Jak już wcześniej pisaliśmy, prezesem pozostał Wojciech Jasiński. 

Skład zarządu zmienił się nieznacznie. Wiceprezesem pozostał Mirosław Kochalski, który tę funkcję objął w lutym 2016 roku. Członkami zarządu pozostali także Krystian Pater i Zbigniew Leszczyński. 

[ZT]15822[/ZT]

Nowymi członkami zarządu Orlenu są Maria Sosnowska i Wiesław Protasewicz. Zastąpili oni Sławomira Jędrzejczyka i Piotra Chełmińskiego. Obaj panowie sami zrezygnowali z ubiegania się o kolejną kadencję. 

Maria Sosnowska ukończyła z wyróżnieniem studia MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz kilka studiów podyplomowych, m.in. z zakresu prawa i administracji czy Filologii Germańskiej. W latach 1995-2006 pracowała w warszawskim Urzędzie Miasta, później w spółce CIECH i Instytucie Chemii Przemysłowej. Z Orlenem związana od lipca 2016 roku, kiedy to objęła stanowisko dyrektora Biura Administracji, a kilka miesięcy później dyrektora wykonawczego ds. zakupów. Jednocześnie pełni funkcję Przewodniczącej Rady Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A. 

Wiesław Protasewicz jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa). Ukończył także studia podyplomowe w zakresie rachunkowości na Akademii im. Leona Koźmińskiego. W swojej karierze pracował w Mostostalu Siedlce,  gdzie zajmował się planowaniem produkcji, a później eksportem. W swoim CV ma również pracę w Urzędzie Wojewódzkim w Siedlcach, a od 1993 roku był wojewodą siedleckim. Był członkiem zarządu PKP S.A., Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, a w 2007 roku został wiceprezesem zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych „Operator” S.A. Od 3 czerwca 2016 roku do 29 czerwca 2017 roku był członkiem Rady Nadzorczej PKN ORLEN S.A.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE