reklama

Powrót Jime i Karamarko, debiut Króla, szansa dla młodzieży. Wisła Płock wygrała pierwszy letni sparing [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Powrót Jime i Karamarko, debiut Króla, szansa dla młodzieży. Wisła Płock wygrała pierwszy letni sparing [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Autor: Michał Wiśniewski
Zobacz
galerię
20
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
SportPo tygodniu ciężkich treningów podopieczni Adama Majewskiego rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Sparingpartnerem Wisły była Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Nafciarze pokonali I-ligowego rywala 2:1.
reklama

Nafciarze trenują od tygodnia, a zazwyczaj jest tak, że pierwsze tygodnie treningów są najtrudniejsze i najbardziej monotonne dla zawodników. To czas na zbudowanie wytrzymałości, siły, co ma procentować w miarę trwania sezonu. Dlatego pierwsze sparingi bywają miłym przerywnikiem, choć ciężko powiedzieć, by warunki spotkania Wisły Płock z Pogonią Grodzisk Mazowiecki były komfortowe. Zespoły zmierzyły się na boisku bocznym przy Łukasiewicza 34, zawodnicy grali w pełnym słońcu. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:00, a termometry wskazywały wtedy ok. 32 stopni Celsjusza. Sędziujący Tomasz Marciniak dwukrotnie zapraszał drużyny na przerwę na nawodnienie. 

Wisła wygrywa

Trener Adam Majewski zamieszał składami, na obie połowy (grano dwa razy po 45 minut) wystawił dwie różne jedenastki. I tak w pierwszej połowie grali m.in. Rafał Leszczyński, Marcus Sangre, Marcin Kamiński, Dani Pacheco czy Deni Jurić. Nieoficjalny debiut zaliczył Michał Król, a szansę dostali zawodnicy z II drużyny. Swoją szansę wykorzystał Nikodem Rogowski - 17-latek zaliczył asystę przy trafieniu Deniego Juricia.

reklama

Nafciarze przez kilkadziesiąt minut dominowali na boisku, ale wyniku nie podwyższyli. Potem gospodarze nieco oddali pola, a Rafał Leszczyński musiał dwa razy interweniować przy strzałach testowanego przez Pogoń zawodnika. Goście potrafili też wyprowadzić kombinacyjną kontrę. Do przerwy było jednak 1:0.

Na drugą połowę wyszedł zupełnie inny zespół. Nieoficjalne debiuty zaliczył Marcin Flis, na murawie po kilku miesięcznej przerwie zameldował się z kolei Jime.

Wyróżnił się Said Hamulić - dynamiczne wejście Bośniaka w pole karne zakończyło się bramką samobójczą. Pogoń zmniejszyła rozmiary porażki po rzucie karnym. 

W zespole Wisły zabrakło Łukasza Sekulskiego, Kyriakosa Savvidisa i Juricy Psira. Wciąż przy Łukasiewicza 34 nie pojawili się Żan Rogelj i Patryk Kun, choć jak słyszymy to już praktycznie domknięte sprawy. 

reklama

Wisła Płock – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (1:0)

1:0 – Deni Jurić 10′

2:0 – Zawodnik testowany (samobój) 54′

2:1 – Grzegorz Gulczyński 62′ (rzut karny)

Wisła (I połowa): Rafał Leszczyński – Michał Król, Marcus Haglind-Sangre, Marcin Kamiński, Marin Karamarko, Nikodem Rogowski, Gleb Kuchko, Dani Pacheco, Mateusz Leśniewski, Oskar Dari, Deni Jurić.

Wisła (II połowa): Jakub Burek – Matsvei Bakhno (82, Ksawery Liczywek), Przemysław Misiak, Marcin Więckowski, Marcin Flis, Fabian Hiszpański, Jorge Jimenez, Krystian Pomorski, Szymon Leśniewski, Kacper Błaszkiewicz, Said Hamulić.

reklama

Pogoń (wyjściowy): Zawodnik testowany – Kamil Głogowski, Jakub Niewiadomski, Zawodnik testowany, Jakub Jędrasik, Zawodnik testowany, Dawid Barnowski, Damian Jaroń, Igor Korczakowski, Hubert Turski, Jakub Lis.

Rezerwowi: Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Jakub Konstantyn, Zawodnik testowany, Grzegorz Gulczyński, Kamil Kargulewicz, Hubert Adamczyk, Jakub Miazgowski, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany,.

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo