reklama

Komunikat dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Zacznie się wkrótce!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: SM

Komunikat dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Zacznie się wkrótce! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadza ostrzeżenie najwyższego stopnia niemalże w całym kraju. Alert obowiązuje także na terenie województwa mazowieckiego. Przed niebezpieczną sytuacją przestrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Uwaga, zacznie się wkrótce!
reklama

IMGW ostrzega: najbliższe dni przyniosą niebezpieczne zjawiska pogodowe. Meteorolodzy zapowiadają kolejne dni z ogromnymi upałani. 

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień 28.06 (niedziela) i 29.06 (poniedziałek) od 35°C do 39°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 25°C.

- czytamy w alercie IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to aż 80 proc. 

Ostrzeżenie najwyższego stopnia na Mazowszu!

Najwyższe temperatury mają pojawić się już w ciągu najbliższych godzin. IMGW wydało ostrzeżenie trzeciego - najwyższego stopnia - które obowiązuje na terenie województwa mazowieckiego w niedzielę, 28 czerwca. Alert ma obowiązywać do poniedziałku, 29 czerwca, do godziny 20:00. Nie wykluczone jednak, że będzie on kontynuowany. 

reklama

Ostrzeżenie obejmuje całe województwo mazowieckie i dotyczy m.in.powiatów: żuromińskiego, sierpeckiego, płońskiego, płockiego, gostynińskiego, nowodworskiego, sochaczewskiego, grodziskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego, żyrardowskiego, grójeckiego, piaseczyńskiego, białobrzeskiego, przysuskiego, radomskiego i szydłowieckiego.

Ostrzeżenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Alerty do mieszkańców kraju wysyła też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

- Uwaga! Prognozowany upal. Unikaj przebywania na słońcu i wysiłku fizycznego. Nawadniaj się. Noś nakrycie głowy i lekka odzież.

- przestrzega RCB w wiadomościach.

reklama

Dbajmy o siebie!

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ostrzega: wysokie temperatury mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Dlatego pamiętaj:

  •  Ogranicz przebywanie w pełnym słońcu, aby uniknąć przegrzania organizmu.
  • Noś jasne, lekkie i przewiewne ubrania z naturalnych tkanin. Zakładaj nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV.
  • Regularnie stosuj krem z filtrem.
  • Dbaj o dobrą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. Wietrz mieszkanie rano lub wieczorem, korzystaj z wentylatorów i klimatyzacji.
  • Jedz lekkie posiłki i pamiętaj o nawodnieniu – pij najlepiej wodę, unikaj alkoholu.
  • Ogranicz wysiłek fizyczny, który może doprowadzić do odwodnienia, utraty minerałów i przegrzania.
  • Nigdy nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w samochodzie – temperatura w aucie może osiągnąć nawet 60°C!
  • Jeśli nie musisz – zostań w domu, zwłaszcza w godzinach największego nasłonecznienia.
reklama

Upał to realne zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dla dzieci, seniorów oraz osób przewlekle chorych. Zachowajcie czujność i dbajcie o siebie nawzajem!

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo