reklama

Pilny komunikat dla mieszkańców woj. mazowieckiego! Jest ostrzeżenie najwyższego stopnia!

Opublikowano:
Autor: SM

Pilny komunikat dla mieszkańców woj. mazowieckiego! Jest ostrzeżenie najwyższego stopnia! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłasza ostrzeżenie najwyższego stopnia dla przeważającej części kraju. Alert obowiązuje na terenie całego województwa mazowieckiego. Alerty do mieszkańów wysyła także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Uwaga, już się zaczęło!
reklama

Według prognozy IMGW, najbliższy weekend przyniesie niebezpieczne zjawiska pogodowe. Instytut prognozuje ogromne upały. 

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień 27.06 (sobota) od 33°C do 35°C, a 28.06 (niedziela) i 29.06 (poniedziałek) od 35°C do 39°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 25°C.

- czytamy w alercie IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to aż 80 proc. 

Alert najwyższego stopnia na Mazowszu!

Najwyższe temperatury mają pojawić się już w najbliższy weekend i następujący po nim poniedziałek. W dniach 27-29 czerwca, na terenie większości kraju obowiązywać ma ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia. 

Alert dotyczy przeważającej części kraju i ma objąć całe województwo mazowieckie. 

reklama

Alert obowiązuje m.in. terenie powiatów: żuromińskiego, sierpeckiego, płońskiego, płockiego, gostynińskiego, nowodworskiego, sochaczewskiego, grodziskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego, żyrardowskiego, grójeckiego, piaseczyńskiego, białobrzeskiego, przysuskiego, radomskiego i szydłowieckiego.

Ostrzeżenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Alerty do mieszkańców kraju wysyła też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

- Uwaga! Prognozowany upal. Unikaj przebywania na słońcu i wysiłku fizycznego. Nawadniaj się. Noś nakrycie głowy i lekka odzież.

- przestrzega RCB w wiadomościach.

reklama

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ostrzega: wysokie temperatury mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Dlatego pamiętaj:

  •  Ogranicz przebywanie w pełnym słońcu, aby uniknąć przegrzania organizmu.
  • Noś jasne, lekkie i przewiewne ubrania z naturalnych tkanin. Zakładaj nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV.
  • Regularnie stosuj krem z filtrem.
  • Dbaj o dobrą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. Wietrz mieszkanie rano lub wieczorem, korzystaj z wentylatorów i klimatyzacji.
  • Jedz lekkie posiłki i pamiętaj o nawodnieniu – pij najlepiej wodę, unikaj alkoholu.
  • Ogranicz wysiłek fizyczny, który może doprowadzić do odwodnienia, utraty minerałów i przegrzania.
  • Nigdy nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w samochodzie – temperatura w aucie może osiągnąć nawet 60°C!
  • Jeśli nie musisz – zostań w domu, zwłaszcza w godzinach największego nasłonecznienia.
reklama

Upał to realne zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dla dzieci, seniorów oraz osób przewlekle chorych. Zachowajcie czujność i dbajcie o siebie nawzajem!

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo