Reklama

PWSZ ma zgodę na nowe studia magisterskie

Opublikowano:
Autor:

PWSZ ma zgodę na nowe studia magisterskie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ukończenie takich studiów, jak wskazują w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, daje możliwość zatrudnienia np. w służbach policyjnych, inspekcjach, strażach, komórkach administracji publicznej i samorządowej, organizacjach społecznych i fundacjach zajmujących się bezpieczeństwem wewnętrznym, a także w instytucjach wymiaru sprawiedliwości.

Ukończenie takich studiów, jak wskazują w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, daje możliwość zatrudnienia np. w służbach policyjnych, inspekcjach, strażach, komórkach administracji publicznej i samorządowej, organizacjach społecznych i fundacjach zajmujących się bezpieczeństwem wewnętrznym, a także w instytucjach wymiaru sprawiedliwości.

Absolwenci z tytułem licencjata pozyskanym dzięki studiom I stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne (specjalności w PWSZ: bezpieczeństwo i porządek publiczny, bezpieczeństwo cyberprzestrzeni), które odbywają się na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych, mogą kontynuować naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadało PWSZ uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku "bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną". Zaplanowano dwie specjalności: administracja i zarządzanie bezpieczeństwem, system ochrony państwa.

Studia będą dostępne już w nowym roku akademickim 2019/2020.

System ochrony państwa:
Studia II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną, specjalność system ochrony państwa mieszczą się w zakresie dziedziny nauk społecznych i dziedziny nauk humanistycznych.
W ramach kierunku student:
• pogłębia wiedzę z zakresu systemu bezpieczeństwa państwa oraz instytucji odpowiedzialnych za zwalczanie zagrożeń;
• poszerza wiedzę na temat współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa państwa;
• poszerza swoje kompetencje z zakresu analizowania i prognozowania zachowań społecznych oraz wszelkiego rodzaju zagrożeń z zakresu bezpieczeństwa państwa;
• podnosi poziom umiejętności samodzielnego oceniania ryzyka występowania niepożądanych zdarzeń;
• podnosi umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów teoretycznych jak również praktycznych z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego.

Absolwenci specjalności: System ochrony państwa będą mieli możliwość zatrudnienia na różnych stanowiskach wykonawczych i analitycznych w: służbach policyjnych; inspekcjach i stażach; komórkach administracji publicznej realizujących zadania w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i zarządzania kryzysowego; wewnętrznych służbach ochronnych; organizacjach społecznych i fundacjach zajmujących się bezpieczeństwem wewnętrznym.

Administracja i zarządzanie bezpieczeństwem:
Studia II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną, specjalność: administracja i zarządzanie bezpieczeństwem się w zakresie dziedziny nauk społecznych i dziedziny nauk humanistycznych.
W ramach kierunku student:
• pogłębia wiedzę z zakresu systemu politycznego Rzeczypospolitej Polskiej w szczególności instytucji z obszaru administracji publicznej oraz samorządu terytorialnego w tym również odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa;
• poszerza wiedzę z zakresu: funkcjonowania instytucji bezpieczeństwa wewnętrznego, administracji publicznej, zarządzania w sytuacjach kryzysowych, z zakresu regulacji prawnych obowiązujących w Polsce i Unii Europejskiej dotyczących bezpieczeństwa wewnętrznego;
• poszerza swoje kompetencje z zakresu analizowania i prognozowania zachowań społecznych oraz wszelkiego rodzaju zagrożeń z zakresu bezpieczeństwa państwa;
• podnosi poziom umiejętności samodzielnego oceniania ryzyka występowania zagrożeń bezpieczeństwa państwa jak i niepożądanych zdarzeń w obszarze funkcjonowania instytucji publicznych;
• podnosi umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów teoretycznych jak również praktycznych z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego oraz funkcjonowania administracji publicznej.

Absolwenci specjalności: administracja i zarządzanie bezpieczeństwem będą mieli możliwość zatrudnienia na różnych stanowiskach w administracji publicznej i samorządowej, instytucjach wymiaru sprawiedliwości, wykonawczych i analitycznych stanowiskach w: służbach policyjnych; inspekcjach i stażach; organizacjach społecznych i fundacjach zajmujących się bezpieczeństwem wewnętrznym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE