Reklama

Puste donice zamiast kwiatów przy ratuszu

Opublikowano:
Autor:

Puste donice zamiast kwiatów przy ratuszu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Jachowicza i placu Narutowicza pysznią się kolorowe bratki, a przed ratuszem straszą puste donice z chwastami. To oszczędności czy ktoś zapomniał o tym miejscu? - chciała wiedzieć nasza czytelniczka.

Na Jachowicza i placu Narutowicza pysznią się kolorowe bratki, a przed ratuszem straszą puste donice z chwastami. To oszczędności czy ktoś zapomniał o tym miejscu? - chciała wiedzieć nasza czytelniczka.

Z maila do redakcji:  „Zastanawia mnie czemu w mniej uczęszczanych miejscach (Jachowicza, Narutowicza) oko cieszą już bratki na kwietnikach, a w sercu miasta, przed ratuszem,  w korytkach przebijają co najwyżej chwasty? Z tego, co pamiętam, w ubiegłych latach kwiatki były na Starym Rynku. Czy ich brak wynika z oszczędności? A jeśli tak to dlaczego oszczędza się na estetyce miasta?”.

O kwiaty zapytaliśmy w Ratuszu, okazało się jednak, że od tego roku jest to zadanie Agencji Rewitalizacji Starówki i to tam odsyłają urzędnicy. - Nie zapomnieliśmy o kwiatach na Starym Rynku, jesteśmy w trakcie realizacji tego zadania, ale też nie wszystkie rośliny można już sadzić w obawie przed przymrozkami - zapewnia Jacek Koziński, prezes ARS.

Szef spółki zapowiada, że sprzed urzędu znikną zniszczone betonowe donice, natomiast w tych drewnianych do końca tygodnia pojawią bratki. Z kolei w wiszących na latarniach doniczkach jak co roku oko mają cieszyć pelargonie, ale będzie można je posadzić dopiero w maju. Rośliny ozdobne pojawią się również na staromiejskich klombach.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE