Reklama

PSL wpisze postulaty Pawła Kukiza do statutu partii. Kukiz w Płocku: mamy dramatycznie zły ustrój!

Opublikowano:
Autor:

PSL wpisze postulaty Pawła Kukiza do statutu partii. Kukiz w Płocku: mamy dramatycznie zły ustrój!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Po prostu nie wiemy kiedy będą wybory. Mam wrażenie, że nie wie nawet osoba, która tę wiedzę mieć powinna, a więc prezes Prawa i Sprawiedliwości - mówił dziś w Płocku Piotr Zgorzelski. 

- Po prostu nie wiemy kiedy będą wybory. Mam wrażenie, że nie wie nawet osoba, która tę wiedzę mieć powinna, a więc prezes Prawa i Sprawiedliwości - mówił dziś w Płocku Piotr Zgorzelski. 

Paweł Kukiz, lider KUKIZ'15, dziś także w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym pod nazwą Koalicja Polska, kontynuuje objazd Polski, wspierając Władysława Kosiniaka-Kamysza w wyścigu o fotel prezydencki. Wespół z posłem Piotrem Zgorzelskim mówili o dramatycznej sytuacji państwa w dobie koronawirusa. 

- Całe zamieszanie, które jest spowodowane terminami wyboru pokazuje dramatyczny kształt ustrojowy naszego państwa. Jak takie państwo, które nie może rozwiązać swoich wewnętrznych spraw na mocy prawa, jest w stanie obronić się przed najeźdźcą? Jesteśmy państwem o dramatycznym stanie ustroju - powtórzył Kukiz. - Zadaniem Koalicji Polskiej w pierwszym rzędzie jest zmiana reguł gry. Zapewnienie kontroli obywatelskiej nad absolutnie każdą władzą. 

Paweł Kukiz przyjechał do Płocka na spotkanie ze strukturami Koalicji Polskiej "by porozmawiać o kampanii wyborczej Władysława Kosiniaka-Kamysza, który niesienie postulaty Kukiz'15". 

- Zmiana ordynacji wyborczej, referenda, sędziowie pokoju, państwo obywatelskie, a nie państwo partyjne, ustawa antykorupcyjna, ustawa antysitwowa, ustawa kompetencyjna - wyliczył jednym tchem swoje cele polityczne. - Niestety wszystkie partie są w jakimś stopniu dotknięte ustrojowymi patologiami. Nie gniewajcie się, również PSL, bo ten ustrój to prowokuje. PSL jest pierwszą opcją polityczną, która zaproponowała zmiany zasady gry i wprowadzenie instrumentów, które zmienią relacje władza-obywatel. Jestem przekonany, że wcześniej czy później wygramy Polskę dla obywateli. Mocno trzymam kciuki za Władysława Kosiniaka-Kamysza. 

Nie chodziło jednak tylko o powtórzenie haseł,  o których Paweł Kukiz mówi od kilku lat. Przez ostatnie kilkadziesiąt godzin ogólnopolskie media cytowały wypowiedź Pawła Kukiza, który zadeklarował, że jeśli PSL nie wpisze jego postulatów do statutu, to on z Koalicji Polskiej "po prostu wyjdzie". Piotr Zgorzelski zadeklarował, że obywatelskie postulaty przedstawione przez Pawła Kukiza zostaną wpisane do statutu PSL podczas kongresu partii. Pierwotnie miał się odbyć jesienią, ale termin musi zostać przesunięty.

- Kampania, którą rozpoczęliśmy w PSL-u, utknęła na poziomie gminnym ze względu na pandemię. Prawdopodobnie odbędzie się na wiosnę - mówił Zgorzelski. 

Sam Kukiz dziś zapewniał, że wszystko w KP jest w jak najlepszym porządku.

- To tak jakby zadać pytanie: a co pan zrobi, jak będzie pana żona zdradzać? Odpowiedź jest oczywista. Wszystko nam się układa wspaniale, jak to mawia młodzież mam "kapitalny przelot" z Władkiem - zapewniał.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE