Reklama

PSL ma swojego kandydata na prezydenta Płocka [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

PSL ma swojego kandydata na prezydenta Płocka [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas dzisiejszej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego oficjalnie podano nazwisko kandydata ludowców na prezydenta Płocka.

Podczas dzisiejszej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego oficjalnie podano nazwisko kandydata ludowców na prezydenta Płocka. 

I tym razem dużej niespodzianki nie było. Obok Andrzeja Nowakowskiego i Wioletty Kulpy o fotel prezydenta miasta powalczy Tomasz Kominek. 

- Mam nadzieję, że w wyborach samorządowych będą decydowały autorytety oraz to, na ile człowiek jest wartościowy, ile potrafi zrobić rzeczy wspólnych, na ile będzie krytyczny wobec innych, ale przede wszystkim wobec siebie - mówił podczas dzisiejszej konwencji PSL marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik [...] Wspólnoty lokalne powinny opierać się na wsłuchiwaniu w głos społeczeństwa. To nie my powinniśmy narzucać programy. To ludzie powinni nam wskazywać, jakie najważniejsze rzeczy należy zrobić, by nasze życie było wysokiej jakości.

Jak zaznaczył Adam Struzik kandydat na prezydenta powinien być człowiekiem, który opiera się na wartościach. Wartościach, jakimi są rodzina i płocka wspólnota. Podkreślił również, że PSL, jako partia porozumienia, od 20 lat utrzymuje stabilne koalicje na Mazowszu, a partia jest otwarta na rozmowy z opozycją. Wracając do kandydata wspomniał także o pracowitości i pracy organicznej popartej wiarą we wspólny sukces. Jak podkreśli natomiast Tomasz Kominek, PSL zdecydowało się wystawić własnego kandydata, by pokazać własną wizję Płocka. 

- Wszyscy obecni na tej sali chcielibyśmy zaproponować mieszkańcom Płocka alternatywę - mówił Tomasz Kominek, kandydat na prezydenta Płocka z ramienia PSL. - To nie jest prawda, że jesteśmy skazani na wybór między kandydatem PO i kandydatką PiS. Nie zamierzam z nimi walczyć, ani ich deprecjonować, skupiam się na merytorycznej i efektywnej pracy dla Płocka.

Kandydat PSL zaznaczył, że w swojej prezydenturze będzie współpracował z sąsiednimi samorządami, pamiętając jednocześnie o lokalnych radach osiedlowych, które najlepiej wsłuchują się w potrzeby mieszkańców Płocka. 

- Remont chodnika, remont tych ulic, które czekają na swoją kolej od 40, 50 lat, doinwestowanie tych osiedli, które na prawdę w Płocku czekają na spore pieniądze - wyliczał Tomasz Kominek. - Jeszcze tych osiedli i dróg trochę mamy do zrobienia, ale to przed nami. 

Program Polskiego Stronnictwa ludowego będzie składał się ze 100 konkretów dla Płocka, na 100-lecie odzyskania niepodległości. 

- Znajdą się w nim dobrze sprecyzowane potrzeby wszystkich 21 osiedli, ale również projekty miękkie i pomysły na usprawnienie funkcjonowania naszego miasta - zapowiedział Tomasz Kominek. 

Program będzie prezentowany od 8 września. Co dwa tygodnie na konferencjach prasowych podanych zostanie do publicznej wiadomości kolejnych 20 konkretów. Podczas konferencji poznamy także kandydatów do Rady Miasta. 

Przewodniczący Klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego urodził się 29 stycznia 1983 r. w Płocku. Z wykształcenia jest magistrem zarządzania przedsiębiorstwem Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył również studia podyplomowe z zakresu prawa pracy i spraw kadrowych w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Łodzi. 

Tomasz Kominek jest dyrektorem płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE