Reklama

Przypominamy: mnóstwo utrudnień w ruchu

Opublikowano:
Autor:

Przypominamy: mnóstwo utrudnień w ruchu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Orlen Olimpiada i Dzień Chemika, zakończenie peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, zawody triathlonowe - wszystkie te wydarzenia czekają nas w nadchodzący weekend. A wraz z nimi - utrudnienia drogowe. Sprawdźcie, które ulice lepiej omijać i kiedy.

Orlen Olimpiada i Dzień Chemika, zakończenie peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, zawody triathlonowe - wszystkie te wydarzenia czekają nas w nadchodzący weekend. A wraz z nimi - utrudnienia drogowe. Sprawdźcie, które ulice lepiej omijać i kiedy.

Za biurem prasowym Ratusza przypominamy o zbliżających się ograniczeniach w ruchu pojazdów w trzech płockich miejscach - na starówce, przy Orlen Arenie i nad zalewem Sobótka w związku z organizacją imprez sportowych, religijnych i kulturalnych. Sprawdźcie, które ulice lepiej omijać i kiedy.

Orlen Olimpiada i Dzień Chemika – utrudnienia w ruchu na osiedlu Łukasiewicza

W związku z organizacją przez PKN Orlen imprez: Orlen Olimpiada i Dzień Chemika w rejonie Stadionu Wisły Płock im. Kazimierza Górskiego, Orlen Areny oraz przyległych ulic w dniach 10-12 czerwca 2016 roku nastąpią utrudnienia w ruchu. Ulice będą zamykane zgodnie z poniższym harmonogramem:

W terminie 10.06.2016 od godz. 1.00 – 13.06.2014 do godz. 4.00 -  ul. 7 Czerwca 1991 r. na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gwardii Ludowej do skrzyżowania z ulicą Łukasiewicza wyłączona będzie Objazd tego odcinka wyznaczony zostanie ulicami Batalionów Chłopskich i Łukasiewicza.

W dniu 11.06.2016 w godzinach 8.30- 13.00 - ul. I. Łukasiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Gałczyńskiego do ul. Chemika oraz ul. Długa na odcinku od skrzyżowania z ul. Kobiałka do ul. I. Łukasiewicza wyłączone będą w dniu 11.06.2016 w godzinach 8.30- 13.00. Objazd dla pojazdów ciężarowych powyżej 8t: – ul. Gwardii Ludowej – ul. Bielska – droga powiatowa 5201W – Bronowo Zalesie – Draganie – Stara Biała – ul. Zglenickiego.

Ustawione zostanie odpowiednie oznakowanie informacyjne i ostrzegawcze. Miejsca wyłączenia ulic zostaną dodatkowo wygrodzone zaporami, a cały teren imprezy ogrodzony. Dopuszczony zostanie dojazd pojazdów do parkingu komercyjnego i hali sportowej zlokalizowanych przy ulicy 7 Czerwca 1991.

Uwaga! W związku z zamknięciem dla ruchu ul. 7 Czerwca 1991 r. na czas organizacji Orlen Olimpiady 2016 od piątku 10 czerwca 2016 r. od pierwszych kursów porannych do niedzieli 12 czerwca do ostatnich kursów wieczornych autobusy linii 7 i 20 w obydwu kierunkach ominą przystanek Orlen Arena na ul. Łukasiewicza, w zastępstwie w obydwu kierunkach zatrzymają się na przystankach Orlen Arena na ul. Batalionów Chłopskich.

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:

• Orlen Arena (na ul. Łukasiewicza w obydwu kierunkach) – bez obsługi autobusami linii 7 i 20, zatrzymają się tam tylko autobusy linii 32, 33 i 35; autobusy linii 7 i 20 zatrzymają się w obydwu kierunkach na przystankach Orlen Arena na ul. Batalionów Chłopskich.

 
 

Nawiedzenie Obrazu MB Jasnogórskiej w Diecezji Płockiej - ograniczenia w ruchu na starówce 

W sobotę 11 czerwca 2016 r. odbędą się w Płocku uroczystości religijne związane z Nawiedzeniem Obrazu MB Częstochowskiej w diecezji płockiej. W związku z tym w rejonie Starego Miasta będą występować znaczne ograniczenia w ruchu i parkowaniu pojazdów.

W sobotę 11 czerwca przed Bazyliką Katedralną o godz. 9.30 rozpocznie się modlitewne czuwanie, a następnie o godz. 11 rozpocznie się Msza Św. pożegnania Ikony Jasnogórskiej, której będzie przewodniczył abp Celestino Migliore. Organizatorzy przewidują, że w uroczystościach weźmie udział około 4000 osób.

W związku z uroczystościami od godz. 19 w piątek 10 czerwca do godziny 14.30 w sobotę 11 czerwca zostaną wyłączone z użytkowania i będą dostępne wyłącznie dla potrzeb zaproszonych gości parkingi:

- przy Sądzie Rejonowym

- przy Towarzystwie Naukowym Płockim

- przed Domem Biskupa

- przed Bazyliką Katedralną 

- przy ul. Rybaki

- przy Zoo (ul. Norbertańska)

- przy pl. Obrońców Warszawy

Uwaga! Dla osób, które przybędą indywidualnie na uroczystości do dyspozycji będzie parking na terenie wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Abpa J. Nowowiejskiego.


W sobotę 11 czerwca w godzinach 8.00 – 14.30 całkowicie wyłączone z ruchu będą ulice:

- Mostowa – wjazd tylko dla autokarów z pielgrzymami na parking dla autobusów przy ul. Rybaki

- T. Kościuszki – na odcinku od skrzyżowania pl. Obrońców Warszawy.

XI Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka – ograniczenia w rejonie Zalewu Sobótka

W związku z uroczystościami religijnymi, dojazd do strefy zawodów XI Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka dla zawodników i kibiców, możliwy będzie tylko od skrzyżowania ul. Parowa z ul. Kazimierza Wielkiego. Osoby jadące z kierunku mostu im. Legionów Piłsudskiego powinny kierować się do strefy zawodów ulicami: Mostową, Kilińskiego, Sienkiewicza, Kazimierza Wielkiego, Rybaki (jak na załączonej mapce).      

W sobotę 11.06.2016 r. w Płocku będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu na starówce. Całkowicie wyłączone z ruchu będą ulice:

- Mostowa (wjazd tylko dla autokarów z pielgrzymami na parking dla autobusów przy ul. Rybaki) w godz.08:-14:30,

- Rybaki (od zjazdu z parkingu przy amfiteatrze do skrzyżowania z ul. Parowa) w związku z organizacją triathlonu w godz.08:-15:00,

- ciąg pieszo-rowerowy (od zjazdu z parkingu przy amfiteatrze do zjazdu na ul. Rybaki w pobliżu skrzyżowania z ul. Parowa) w związku z organizacją triathlonu w godz. 08:-15:00,

- Kościuszki (na odcinku od skrzyżowania pl. Obrońców Warszawy).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE