Reklama

Przyłapany przez kamerę. Udział w tym nagraniu może okazać się kosztowny

Opublikowano:
Autor:

Przyłapany przez kamerę. Udział w tym nagraniu może okazać się kosztowny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Nie popisał się błyskotliwością mężczyzna, który wyrzucił gruz obok kontenerów na odpady komunalne przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie. Zrobił to… tuż pod okiem kamery monitoringu miejskiego - mówi rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka.

– Nie popisał się błyskotliwością mężczyzna, który wyrzucił gruz obok kontenerów na odpady komunalne przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie. Zrobił to… tuż pod okiem kamery monitoringu miejskiego – mówi rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka.

Niedawno była sytuacja z wyrzucanymi oponami - wówczas sprawcę nagrała fotopułapka. Tym razem kamera przyłapała mężczyznę, który podrzucił gruz w workach przy ul. Skłodowskiej.

[ZT]24218[/ZT]

Municypalni otrzymali informację od anonimowej osoby, następnie przejrzano zapis z monitoringu. Okazało się, że kilka dni temu około godziny 11.30 młody mężczyzna - prawdopodobnie mieszkaniec powiatu płockiego (wskazywać na to mogą tablice rejestracyjne pojazdu) – zaparkował swoje auto obok kontenerów.

– Następnie wyjął z pojazdu specjalny wózek, na którym przetransportował, bez żadnego wysiłku, worki z gruzem. Później spokojnie odjechał – opowiada Jolanta Głowacka. – Prawdopodobnie mężczyzna był świadomy, że łamie prawo, a mimo to dopuścił się wykroczenia. Udział w takim filmiku sporo będzie go kosztować. Mandat, który grozi mężczyźnie, z art. 145 Kodeksu Wykroczeń dotyczy zanieczyszczania miejsca publicznego i wynosi max. 500 zł, ale jeśli  go nie przyjmie, to musi liczyć się z tym, że sprawa trafi do sądu.

Rzeczniczka municypalnych przypomina, że wywóz gruzu i wysypywanie go w miejscach do tego nieprzeznaczonych – czyli także do kontenerów na odpady czy przy boksach śmietnikowych – jest nielegalne, natomiast gruzu można się pozbyć w wyznaczonych do tego miejscach. - Mimo wprowadzonej obowiązkowej opłaty za odbiór śmieci, którą ponosi każdy mieszkaniec, niestety nadal nie brakuje osób, które pozbywają się odpadów w lesie lub podrzucając na inne posesje – stwierdza Głowacka.

Fot. SM

[ZT]16737[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE