Reklama

Reklama

Przyjeżdża Władysław Kosiniak-Kamysz do szkoły w Płocku. Ile za wynajem placówki zapłacili Ludowcy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Przyjeżdża Władysław Kosiniak-Kamysz do szkoły w Płocku. Ile za wynajem placówki zapłacili Ludowcy? - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tego chciała dowiedzieć się Wioletta Kulpa, przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radna chciała upewnić się także, że wizyta polityka nie zakłóciła żadnych zajęć pozaszkolnych.

Reklama

Kampania wyborcza przyspiesza. Wybory parlamentarne powinny odbyć się w październiku, choć oficjalnej daty prezydent Andrzej Duda jeszcze nie podał. 

Wciąż także nie wiemy jak wyglądać będą polityczne sojusze, ile będzie list, kto z kim ostatecznie pójdzie do wyborów. 17 grudnia w Zespole Szkół nr 5 w Płocku wydarzenie zorganizowało Polskie Stronnictwo Ludowe. Niespodziewanym gościem był Szymon Hołownia, lider Polski 2050. 

Radna Wioletta Kulpa, przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie miasta, zwróciła uwagę, że polityczne wydarzenia raczej nie odbywają się w szkołach. 

- Oczywiście mam świadomość że spotkanie odbyło się w sobotę o godz. 10.30, jednak nie mam pewności, że w tym czasie szkoła nie prowadziła żadnych dodatkowych zajęć z dziećmi. Proszę jednak o przedstawienie dokumentu księgowego – faktury wystawionej za wynajem części szkoły i jakie były koszty wykonania prac dodatkowych wynikających z przygotowania tej przestrzeni na spotkanie partyjne, mam na myśli pracę pracowników szkoły np. wystawienie i ustawienie krzeseł z sal lekcyjnych - napisała w swojej interpelacji Kulpa. 

Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta ds. komunalnych, zwrócił uwagę, że adresatem pytania powinna być dyrekcja szkoły. Prezydent przekazał jednak odpowiedź uzyskaną od szkoły. 

Prośba o możliwość zorganizowania w szkole spotkania otwartego wpłynęła do szkoły 24 listopada, a więc ok. 3 tygodni przed wydarzeniem. Firma JMG Consulting Małgorzata Grochowska z siedzibą Warszawie zainteresowana była wynajmem holu szkolnego, dwóch sal lekcyjnych, stołówki oraz szatni. 1 grudnia została zawarta umowa. 

Jaki to koszt? 

  • forum szkolne - 150 złotych brutto za godzinę,
  • boksy szatni - 70 złotych brutto za godzinę, 
  • jadalnia w stołówce szkolnej - 70 złotych brutto za godzinę,
  • klasopracownia - 35 złotych brutto za godzinę. 

Ludowcy wynajęli szkołę na 7 godzin. 

- Wynajem w/w pomieszczeń odbywał się w dniu 17 grudnia 2022 r. w godzinach 8:00-15:00. Faktura nr 00002/12/2022/ZS5 wystawiona została w dniu 31.12.2022 r. na kwotę 2275 zł do opłacenia w ciągu 14 dni. Zapłata dokonana została w dniu 9.01.2023 r. - odpowiedziała Magdalena Lewandowska, dyrektorka placówki.

Dyrektorka zapewniła także, że w trakcie wizyty polityków w szkole nie odbywały się żadne zajęcia pozalekcyjne, a pracownicy szkoły w czasie swoich godzin pracy nie wykonywali pracy związanej z wydarzeniem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy