Reklama

Przyjazne radary w Płocku? Jest propozycja ratusza

Opublikowano:
Autor:

Przyjazne radary w Płocku? Jest propozycja ratusza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest odpowiedź ratusza na propozycję radnych PSL-u. Rajcy postulowali, by zakupić radarowe wyświetlacze prędkości w miejscach, w których kierowcy nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość. Zdaniem urzędników mogłyby one powstać w rejonie przejść dla pieszych w Alejach Piłsudskiego.

Jest odpowiedź ratusza na propozycję radnych PSL-u. Rajcy postulowali, by zakupić radarowe wyświetlacze prędkości w miejscach, w których kierowcy nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość. Zdaniem urzędników mogłyby one powstać w rejonie przejść dla pieszych w Alejach Piłsudskiego.

W interpelacji radnych można było przeczytać, że takie prewencyjne radary instalowane są w większości krajów europejskich, a coraz częściej również w polskich miastach. To skuteczne narzędzie do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Tego typu urządzenia stanowią ciekawą alternatywą dla tradycyjnych fotoradarów, które są nakierowane na sankcje.

[ZT]18182[/ZT]

- Instalacja tego typu wyświetlaczy w kilku newralgicznych miejscach, mogłaby przyczynić się do zmniejszenia ilości przypadków przekroczenia prędkości, a co za tym idzie zagrożenia wypadkowego - podkreślają pomysłodawcy.

W odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz powołuje się na rozporządzenie Ministra Infrastruktury, które mówi o tym, że wyświetlacze prędkości powinny podawać prędkość tylko tych pojazdów, które ją przekraczają. Tym samym mogą być stosowane tylko urządzenia spłeniające ten wymóg.

Istotna kwestią, zdaniem wiceprezydenta, jest przeanalizowanie miejsc, w których często jest przekraczana prędkość.

- Pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego zwrócił się do Komendy Miejskiej Policji w Płocku, Straży Miejskiej w Płocku oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Płocku o zajęcie stanowiska w tej sprawie - odpowiedział wiceprezydent. - Co więcej Miejski Zarząd Dróg w Płocku został poproszony o przekazanie informacji dotyczącej terminu, w jakim mógłby nastąpić zakup i montaż takich urządzeń.

Ponadto, jak zauważył  pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego, zasadne byłoby umieszczenie wyświetlaczy prędkości rzeczywistej w rejonie przejść dla pieszych w Alejach Piłsudskiego, zlokalizowanych w pobliżu przystanków autobusowych Piaska.

Do sprawy więc urząd powróci po otrzymaniu od wymienionych jednostek stosownej analizy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE