Reklama

Przybędzie ścieżek rowerowych, a za rok po Płocku mają jeździć miejskie jednoślady

Opublikowano:
Autor:

Przybędzie ścieżek rowerowych, a za rok po Płocku mają jeździć miejskie jednoślady - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobra wiadomość dla mieszkańców Płocka i okolic, którzy chętnie korzystają z rowerów. Prezydent Andrzej Nowakowski i marszałek Adam Struzik podpisali dziś umowę na dofinansowanie inwestycji.

Dobra wiadomość dla mieszkańców Płocka i okolic, którzy chętnie korzystają z rowerów. Prezydent Andrzej Nowakowski i marszałek Adam Struzik podpisali dziś umowę na dofinansowanie inwestycji.

Pieniądze, o które starali się urzędnicy, wreszcie zostały przyznane. Do kasy miasta trafi blisko 11,5 mln zł, a niespełna 4 mln będą pochodziły ze środków własnych. Za kwotę 15,3 mln zł ma powstać łącznie 13 km ścieżek rowerowych. 

- To bardzo ważny projekt z punktu widzenia mobilności mieszkańców - mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej na niedawno oddanej ścieżce rowerowej przy ul. Dobrzykowskiej. - W tej chwili mamy ok. 50 kilometrów ścieżek rowerowych. Przed nami budowa kolejnych. Dzięki dofinansowaniu poszerzymy naszą sieć ścieżek, jak choćby tę, na której jesteśmy. Zbudujemy ją od ronda do granic miasta.

Prace obejmą remonty tras jak np. przy ul. Mostowej. Głównym projektem jest jednak magistrala rowerowa, tzw. R1. Ma ona połączyć Podolszyce z centrum miasta i będzie się ciągnęła wzdłuż al. Piłsudskiego, Jachowicza i Kobylińskiego. 

[ZT]14873[/ZT]

Jak zapowiedział prezydent, powiększenie sieci ścieżek to także preludium do wprowadzenia roweru miejskiego. Włodarz wyraził nadzieję, że latem przyszłego roku po mieście będą jeździć pierwsze miejskie jednoślady.

- Mamy rozpisany już harmonogram. Chcemy korzystać z doświadczeń innych miast i w porozumieniu z partnerami, jak choćby galeriami handlowymi czy uczelniami wyższymi, zaproponować rozwiązania, które na początku będą satysfakcjonować wszystkich. Po konsultacjach społecznych i zebranych doświadczeniach będziemy uzupełniać projekt. 

W projekcie wezmą też udział miasto i gmina Gąbin oraz gminy Stara Biała i Nowy Duninów. 

- W obszarze aglomeracji płockiej stworzymy system ścieżek rowerowych, które umożliwią dojazd do szkoły, pracy czy na zakupy - zapewniał marszałek Adam Struzik. - Korzystanie z rowerów jest coraz bardziej powszechne. Naszym zdaniem przyczynia się to do ograniczenia ruchu samochodowego. Rower miejski to nowe możliwości. 

Prezydent dodał, że miasto czeka na rozstrzygnięcie kolejnych konkursów. Projekty, które nadal są w ocenie urzędników, warte są ok. 150 mln złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE