Reklama

Reklama

Przy Sobótce powstaną boiska do piłki ręcznej i siatkówki?

Opublikowano: pon, 3 lip 2017 18:52
Autor:

Przy Sobótce powstaną boiska do piłki ręcznej i siatkówki?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy elementem przyszłego zagospodarowania nabrzeża będą nowe boiska do piłki ręcznej i siatkówki? To jeszcze przymiarki, jednak oparte na jednym z projektów złożonych do budżetu obywatelskiego.

Reklama

Czy elementem przyszłego zagospodarowania nabrzeża będą nowe boiska do piłki ręcznej i siatkówki? To jeszcze przymiarki, jednak oparte na jednym z projektów złożonych do budżetu obywatelskiego.

Urzędnicy w płockim Ratuszu powracają do projektu obywatelskiego z czwartej edycji na budowę dwóch boisk plażowych, jednego do piłki ręcznej, drugiego do piłki ręcznej i siatkówki wraz z zagospodarowaniem terenu na terenie Zalewu Sobótka. Na razie to jeszcze nie realizacja, chodzi o program funkcjonalno-użytkowy na podstawie opisu zamówienia, a więc o powstanie opracowania pomocnego w późniejszym zaprojektowaniu i wykonaniu boisk. W Biuletynie Informacji Publicznej w poniedziałek pojawiło się stosowne zapytanie ofertowe. 

W jednym opracowaniu miałyby zostać uwzględnione dwa zakresy zadań (osobno określając wysokość nakładów finansowych na realizację każdego z boisk). W pierwszym, dla boiska plażowego do piłki ręcznej, należy uwzględnić wymogi Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF). Boisk powinno mieć wymiar 18 metrów na 33 metry. Zyskałoby połączenie z Wake Parkiem w postaci ścieżki piaskowej.

W opisie wspomina się o ogrodzeniu boisk, o podłożu utwardzonym kostką betonową pod przenośnymi trybunami. Wokół musiałyby pojawić się ciągi piesze. Powstałby również dojazd. W zakresie drugim dołożono jeszcze toalety i zaplecze kontenerowe (trzy kontenery służące za szatnie i pomieszczenia techniczne).

Wybrany wykonawca otrzymałby dwa tygodnie na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego. Kto wie, może  powstanie takich boisk byłoby równoznaczne w przyszłości z zaprzestaniem usypywania plaży na Starym Rynku, bo akurat to rozwiązanie ma swoje grono zwolenników, jak i przeciwników. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.