Reklama

Przy Kauflandzie koniec z bezpłatnym parkowaniem?Będą nowe zasady

Opublikowano:
Autor:

Przy Kauflandzie koniec z bezpłatnym parkowaniem?Będą nowe zasady - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy sklepie Kaufland montują bramki i szlabany. Czyżby i na tym dużym parkingu za parkowanie kierowcy zaczną płacić?

Przy sklepie Kaufland montują bramki i szlabany. Czyżby i na tym dużym parkingu za parkowanie kierowcy zaczną płacić?

Płocki sklep należący do sieci Kaufland przy ul. Gałczyńskiego dysponuje dużym parkingiem i nie ma co ukrywać, ten jest bardzo popularny. Korzystają z niego nawet instruktorzy nauki jazdy, oczywiście klienci sklepu, a także studenci i mieszkańcy z okolicznych bloków. Wkrótce może się to zmienić, ponieważ sklep postanowił zmienić zasady, co potwierdzają w biurze prasowym sieci marketów.

- Na parkingu przy markecie Kauflandu w Płocku trwają prace mające na celu uporządkowanie powierzchni parkingowej w celu zapewnienia klientom jak największej ilości dostępnych miejsc, a jednocześnie zapobieżenia traktowania parkingu jako długoterminowego miejsca postoju – tłumaczy Krzysztof Litwinek z biura prasowego Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k. 

Cóż to znaczy? - Docelowo przy wjeździe na parking zamontowane będą bramki wjazdowe umożliwiające bezpłatne parkowanie do 90 minut postoju – informuje Litwinek. - Czas będzie mierzony od momentu pobrania biletu parkingowego na bramce wjazdowej. Podobny system z powodzeniem działa już w kilku innych lokalizacjach. Wprowadzone rozwiązanie zapewni naszym klientom pełen komfort parkowania przy okazji robienia zakupów w markecie. Zakończenie prac planowane jest na 23 sierpnia.

Sprawdziliśmy i faktycznie są już sklepy, które wprowadziły podobne rozwiązanie. W centrum Pabianic kierowcy zaraz po przyjeździe pobierają bilet, który później jest potrzebny przy wyjściu z marketu Kaufland, kiedy należy podejść do kasy parkingowej. W ten sposób zostaje wyliczony czas postoju i opłata do uregulowania przy wyjeździe. Płacą tylko te osoby (opłatę nalicza się za każdą kolejną godzinę), które nie wyrobiły się w robieniu zakupów przez 1,5 godziny. Identyczny czas ustalono na parkingu w Płocku. Na razie nie znamy jeszcze cennika.

Podobne zasady ograniczające bezpłatne parkowanie wprowadzono w Puławach. Po wprowadzeniu takiego systemu we Włocławku opłata dla spóźnialskich wynosiła za pierwszą godzinę 4 zł., a za każdą następną już po 2 zł. Na liście jest też przykładowo Cieszyn, Grudziądz czy Kraków. Tam również czasy bezpłatnego parkowania już przeminęły. Wychodzi na to, że możemy się tylko cieszyć, iż dotychczas parking Kauflandu był darmowy, skoro w pozostałych miastach od dawna obowiązywały opłaty. A są przykłady w Polsce, kiedy na podobny krok decydowała się sieć Biedronka lub Tesco.  

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE