Reklama

Przenoszą się z pubu na Podolszycach do centrum

Opublikowano:
Autor:

Przenoszą się z pubu na Podolszycach do centrum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorzy Plockampu powracają po raz szósty z nowymi ekspertami z branży nowych technologii i mediów społecznościowych. Jeśli chcecie wiedzieć, co dobrego do biznesu może wnieść wiedza o naszym mózgu, niech w najbliższy wtorek was nie zabraknie w nowym miejscu.

Organizatorzy Plockampu powracają po raz szósty z nowymi ekspertami z branży nowych technologii i mediów społecznościowych. Jeśli chcecie wiedzieć, co dobrego do biznesu może wnieść wiedza o naszym mózgu, niech w najbliższy wtorek was nie zabraknie w nowym miejscu.

Są takie spotkania w Płocku, których ludzie pełni pomysłów i z biznesowym zacięciem nie powinni omijać szerokim łukiem. Wiedzy nigdy za wiele. Plockamp zyskał już swoich wiernych słuchaczy, którzy będą musieli tym razem udać się nie na Podolszyce, tylko do centrum miasta. Oficjalnie rozpoczyna działalność Staromiejskie Centrum Biznesu Przetwornia (Synagogalna 4 lok. 2) i to w tym lokalu odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego tradycyjnie czeka nas rozmowa na luzie o nowych technologiach, IT, startupach i mediach społecznościowych. Termin nie jest przypadkowy, od 14 listopada w Płocku czeka nas szereg wydarzeń związanych ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. Plockamp doskonale się w nie wkomponuje.

Najbliższe spotkanie zaplanowano na 15 listopada. Rejestracja ruszy o godzinie 17.45, a już od 18.00 pierwszy gość Mirek Manelski opowie co dobrego do biznesu może wnieść wiedza o naszym mózgu. Manelski pomaga młodym przedsiębiorcom i naukowcom stawiać pierwsze kroki w biznesie, działa także w firmie zajmującej się tworzeniem nowoczesnych gier terapeutycznych. Odpowiada za realizację Startup Campus UMK. Jest to przestrzeń stworzona w centrum kampusu uniwersyteckiego w Toruniu, aby łączyć naukę z biznesem. Pracuje się tam w zespole wstępnie przez trzy miesiące. Po tym czasie odbywa się weryfikacja projektu, aby ocenić czy dobrze rokuje, a może lepiej zmienić koncepcję lub odpuścić. Po pół roku nadchodzi czas na konfrontację pomysłu z realiami rynku. Startup opuszcza się po upływie roku

Drugim prelegentem będzie Emil Sienkiewicz, który zawodowo tworzy grafikę i oprogramowanie dla firm, zajmuje się również administracją serwerów linuksowych. - Prywatnie człowiek o wielu twarzach, świat Fallouta zna lepiej niż Toruń, w Minecrafcie odwzorował już z pół Polski. Jak na administratora przystało nie rozstaje się ze swoim laptopem i większość czasu spędza w terminalu – opisują naszego gościa organizatorzy Plockampu. We wtorek Sienkiewicz postara się udowodnić, że warto zatrudnić firmę programistyczną.

Na godzinę 19.00 zaplanowano blok „Rób internety w Płocku”. Panel dyskusyjny nazwano dość poważnie, „Rozwój kompetencji cyfrowych i biznesowych a pobudzenie przedsiębiorczości i wzrost atrakcyjności rynku pracy w regionie”. Co się za tym kryje? Rozmowa o tym, jak błyskawicznie zmienia się technologia, wpływając na nasze życie. Obecnie co dwa, trzy lata na rynek trafia nowa kategoria urządzeń przydatnych w życiu codziennym, ale przede wszystkim przy rozkręcaniu biznesu. - O tym wszystkich porozmawiamy w gronie przedstawicieli biznesu, środowisk akademickich, instytucji i każdego kto będzie chciał zabrać głos w temacie – zapowiadają pomysłodawcy spotkania.

Zakończenie około godziny 20.00 – 20.30.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE