Reklama

Reklama

Przemoc domowa w Płocku. Najwięcej przypadków na osiedlu Miodowa? [LISTA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Przemoc domowa w Płocku. Najwięcej przypadków na osiedlu Miodowa? [LISTA] - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższej sesji Rady Miasta Płocka jednym z tematów będzie przyjęcie do realizacji "Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz Ochrony Ofiar Przemocy Domowej na lata 2023 - 2028".

Reklama

Radni w czwartek podejmą decyzję, czy uchwała wejdzie w życie. 

Celem programu jest przeciwdziałanie zjawisku przemocy w rodzinie poprzez doskonalenie interdyscyplinarnego systemu skutecznej pomocy oraz profilaktyki. Będą podejmowane działania profilaktyczne i edukacyjne, ofiary mogą liczyć na ochronę i pomoc, zakłada się podniesienie kompetencji służb i przedstawicieli podmiotów, działających w powyższym zakresie.

Szczegóły programu zawiera dokument, liczący 46 stron. Ma to być kontynuacja programów z lat 2011 - 2016 oraz 2017 - 2022. 

Jak wygląda obecnie sytuacja? W 2022 r. tzw. procedurę "Niebieskiej Karty" wszczęto w Płocku 291 razy - to aż o 74 więcej niż rok wcześniej. Kontynuowano również 203 procedury z wcześniejszych lat.

W 2022 r. zamknięto 274 procedury "Niebieskiej Karty" - w 90 przypadkach był to efekt zaprzestania przemocy i zrealizowania indywidualnego planu, a w 184 - brak zasadności podejmowania działań.

Znamy liczbę rodzin objętych "Niebieską Kartą" z podziałem na osiedla, ostatnie dane dotyczą roku 2021.

Na osiedlu Miodowa zanotowano ich 29, na Łukasiewicza 28, na Skarpie 22, na Kolegialnej 17, na Podolszycach Północ 15, na Tysiąclecia 12, na Zielonym Jarze, Kochanowskiego i Wyszogrodzkiej - po 11.

Kolejne na liście są osiedla: Podolszyce Południe i Radziwie - po 10, Międzytorze i Stare Miasto - po 8, Ciechomice 3, Imielnica 2. 

Tylko po jednym przypadku zanotowano w 2021 r. na osiedlach: Borowiczki, Góry, Pradolina Wisły, Trzepowo i Winiary.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy