Reklama

Przekładaniec budżetowy, czyli na co będzie kasa w tym roku?

Opublikowano:
Autor:

Przekładaniec budżetowy, czyli na co będzie kasa w tym roku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto ma już dofinansowanie na drugi i trzeci etap obwodnicy i nie potrzebuje tak dużych kwot w rezerwie budżetowej. Środki zasilą inne zadania do zrealizowania. Listę przedstawiono jeszcze przed sesją na konferencji prasowej w ratuszu.

Miasto ma już dofinansowanie na drugi i trzeci etap obwodnicy i nie potrzebuje tak dużych kwot w rezerwie budżetowej. Środki zasilą inne zadania do zrealizowania. Listę przedstawiono jeszcze przed sesją na konferencji prasowej w ratuszu.

We wtorek radni głosowali nad zmianami w budżecie na kwotę ponad 33,7 mln zł. Środki budżetowe zostaną przesunięte m. in. na budowę bulwarów wiślanych. Przypomnijmy, że Ratusz przymierza się do tego samego mechanizmu, jaki zastosował przy obwodnicy, czyli generalnie nie zamierza trwonić czasu. Na początku zaczynamy w oparciu o środki własne (w tym roku to 11,7 mln zł). Przetarg powinien być ogłoszony na przełomie lutego i marca. Jednocześnie czekamy na konkurs pozwalający na zdobycie dofinansowania z Unii.

W planach jest przebudowa ul. Bielskiej na odcinku między giełdą samochodową a budowanym węzłem „Bielska” na skrzyżowaniu z obwodnicą. Dojdzie nam nowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Wiadukt (4,6 mln zł). Na liście umieszczono również budowę skrzyżowania ul. Górnej z Filtrową oraz remont fragmentu ul. Filtrowej (2,5 mln zł), czy też dokończenie przebudowy ul. Harcerskiej na odcinku od Imielnicy do Borowiczek (4,6 mln zł, które uzupełnią przyznaną wcześniej schetynówkę w wysokości 3 mln zł). Ponadto spółka Wodociągi Płockie i Miejski Zarząd Dróg chcą pozyskać środki unijne na rozdział kanalizacji i przebudowę ul. Ostatniej (w budżecie są zarezerwowane środki na przebudowę ul. 3 Maja).

Zmiany dotyczą bazy oświatowej. Przy Szkole Podstawowej nr 15 Ratusz przewiduje nowe boisko i plac zabaw, plac zabaw powstałby także przy Miejskim Przedszkolu nr 15, przesunięte środki pozwolą na wykonanie projektu i rozpoczęcie przebudowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 18 (1 mln 200 tys. zł).

Zdecydowano już o przesunięciu 1,5 mln zł na adaptację budynku po byłym Gimnazjum nr 2 przy Jakubowskiego, który w przyszłości miałby służyć za siedzibę Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Z innych wydatków mamy także 300 tys. zł na kompleksowy projekt renowacji Urzędu Stanu Cywilnego, 300 tys. zł na rozbudowę cmentarza komunalnego w zakresie budowy nowych kwater, alejek i oświetlenia, zabezpieczono 1 mln zł na budowę toalety miejskiej przy alei Roguckiego oraz budowę placu zabaw na osiedlu Stare Miasto, 50 tys. zł przeznaczono na potrzeby prac przygotowawczych do adaptacji nowego budynku dla Płockiej Galerii Sztuki (także przy ul. Sienkiewicza, do którego PGS miałby się z czasem przenieść) oraz niemal 128 tys. zł na modernizację fontanny Afrodyta.  

[ZT]13712[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE