Reklama

Przebudowa Nowego Rynku. Kiedy ruszą prace?

Opublikowano:
Autor:

Przebudowa Nowego Rynku. Kiedy ruszą prace? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tegorocznym budżecie Ratusz przeznaczył 450 tys. zł w związku z planami dotyczącymi zagospodarowania południowej części Nowego Rynku. Niedługo zostanie ogłoszony przetarg.

W tegorocznym budżecie Ratusz przeznaczył 450 tys. zł w związku z planami dotyczącymi zagospodarowania południowej części Nowego Rynku. Niedługo zostanie ogłoszony przetarg.

Koncepcja przyszłego zagospodarowania południowej części Nowego Rynku jest już znana, jednak nie zanosi się na to, aby przy okazji powstał podziemny parking. Nowy Rynek zostanie docelowo połączony z ul. Tumską, tworząc pierwszą w Płocku strefę woonerf, w której pierwszeństwo przyznaje się pieszym. Oznacza to zarazem inne rozwiązania komunikacyjne.

[ZT]10265[/ZT]

- Przewidywana jest zmiana układu komunikacyjnego w następujący sposób: pozostawienie dwukierunkowego ruchu na ul. Królewieckiej, przeprowadzenie dwukierunkowego ruchu kołowego w kierunku północ-południe w części południowej Nowego Rynku po stronie zachodniej pierzei, następnie na północ od Antypodkowy i dalej w stronę Al. Jachowicza po stronie wschodniej pierzei Nowego Rynku oraz ograniczenie we wschodniej części południowej części Nowego Rynku dostępu komunikacji samochodowej poprzez wprowadzenie przestrzeni miejskiej typu woonerf – przypomina Alina Boczkowska z zespołu współpracy z mediami w płockim Ratuszu.

Projekt zakłada uporządkowanie miejsc postojowych, zagospodarowanie centralnej części placu wokół obiektu symbolizującego nieistniejący już budynek podkowy. Powstanie fontanna. Alejki parkowe będą miały nieco inny układ, wyróżniając jednak te najbardziej uczęszczane kierunki ruchu pieszego na placu. W Ratuszu wskazują także na pozostałe elementy związane z projektem, pielęgnację istniejącego drzewostanu, wykonanie nowych nasadzeń zieleni tworząc wyciszoną strefę rekreacji miasta oraz zmianę lokalizacji toalet publicznych.

W tym roku zabezpieczono 450 tys. zł, w przyszłym będzie już potrzebne 5,5, mln zł. Na razie nie ma dofinansowania z Unii Europejskiej. - Planujemy przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania placu Nowy Rynek w południowej części, w oparciu o opracowaną koncepcję – tłumaczy Alina Boczkowska. Przewiduje się, że do zawarcia umowy mogłoby dojść nawet jeszcze w lipcu 2017 roku, natomiast zakończenie projektowania i uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę nastąpiłoby do końca lutego 2018 roku. Wybrany wykonawca mógłby rozpocząć prace budowlane za rok, w maju. Z racji licznych nasadzeń zieleni zakończenie prac nastąpiłoby, zgodnie z tym wstępnym harmonogramem, w drugim kwartale 2019 roku.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE