reklama
reklama

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie spółdzielni mieszkaniowej "Chemik"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie spółdzielni mieszkaniowej "Chemik" - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPo przenalizowaniu dokumentów Prokuratura Rejonowa w Płocku zdecydowała się wszcząć śledztwo w sprawie nadużyć finansowych w Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej "Chemik" w Płocku.
reklama

Spółdzielcy "Chemika" od ponad roku toczą wojnę ze swoją spółdzielnią. Mieszkańcy skarżą się na wysokie czynsze, a przy tym brak inwestycji i problemy z komunikacją ze spółdzielnią. Zorganizowana grupa mieszkańców chciała powalczyć o zmianę prezesa podczas Walnego Zgromadzenia Spółdzielców. Zebranie zostało podzielone na 12 części, a odbyła się tylko 1 - pozostałych 11 prezes odwołał i zarządził głosowanie pisemne w siedzibach płockich notariuszy. Opozycja wskazywała, że prawo nie przewiduje takiej formuły wyboru rady nadzorczej. 

Spółdzielcy złożyli w międzyczasie do Prokuratury Rejonowej w Płocku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokuratura przez kilka tygodni badała dokumenty i zeznania świadków. W końcu 2 kwietnia zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie.

reklama

- Śledztwo zostało wszczęte w kierunku art. 296 par. 1 kodeksu karnego - mówi nam Małgorzata Orkwiszewska, Prokurator Rejonowy. 

Prokuratura będzie badać czy członkowie zarządu spółdzielni dokonali nadużyć finansowych oraz czy dopełnili obowiązków. 

Śledczy nie chcą mówić o dalszych krokach ze względu na dobro śledztwa i jego wczesny etap. 

Próbowaliśmy skontaktować się ze spółdzielnią "Chemik" i poprosić o komentarz - w sekretariacie udzielono nam informacji, że prezesa Obidzińskiego nie ma, a wiceprezes Wyczałkowski nie odebrał telefonu. 

Art. 296a. § 1. Kto, pełniąc funkcję kierowniczą w jednostce organizacyjnej wykonującej działalność gospodarczą lub pozostając z nią w stosunku pracy, umowy zlecenia lub umowy o dzieło, żąda lub przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, w zamian za nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku mogące wyrządzić tej jednostce szkodę majątkową albo stanowiące czyn nieuczciwej konkurencji lub niedopuszczalną czynność preferencyjną na rzecz nabywcy lub odbiorcy towaru, usługi lub świadczenia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama