Reklama

Prokuratura bada sprawę śmierci 15-latki w płockim szpitalu

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura bada sprawę śmierci 15-latki w płockim szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W szpitalu na Winiarach zmarła 15-latka. - W takich sytuacjach, kiedy umiera osoba w tak młodym wieku, sprawa trafia do prokuratury – mówi prokurator rejonowy, Norbert Pęcherzewski. - Tym bardziej, że przebywała pod opieką medyczną w placówce służby zdrowia.

W szpitalu na Winiarach zmarła 15-latka. - W takich sytuacjach, kiedy umiera osoba w tak młodym wieku, sprawa trafia do prokuratury – mówi prokurator rejonowy, Norbert Pęcherzewski. - Tym bardziej, że przebywała pod opieką medyczną w placówce służby zdrowia.

Z powodu bólu, który odczuwała 15-latka, trzeba było wezwać karetkę do miejscowości niedaleko Płocka. Przywieziono ją z domu do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka. Tam zmarła jeszcze tego samego dnia.

- Sprawę do dyżurnego policji zgłosił w miniony piątek lekarz ze szpitala na Winiarach – mówi prokurator rejonowy Norbert Pęcherzewski. - W takich przypadkach, kiedy umiera tak młoda osoba, mają prawny obowiązek, aby o tym informować. Policja przekazała dalej sprawę prokuratorowi dyżurnemu – a następnie trafiła do rejonowego.

Wykonano już sekcję zwłok, jednak na wyniki badań trzeba poczekać dwa lub trzy tygodnie. - Pobrano wycinki do badań histopatologicznych, aby na podstawie wyników swoją opinię mógł wydać biegły z zakresu medycyny - informuje prokurator.

Szef Prokuratury Rejonowej niewiele też może ujawnić „ze względu na dobro śledztwa”. - Obecnie rozpatrujemy kilka wersji, jednak żadnej nie faworyzujemy. Przesłuchano już członków rodziny dziewczynki oraz osoby, które mogły mieć wiedzą na temat tego zdarzenia. Dalecy jednak jesteśmy od przesądzania czy ktoś przyczynił się do tragedii, która wydarzyła się 9 czerwca.

Dyrektor szpitala na Winiarach Stanisław Kwiatkowski odsyła prasę do Prokuratury Rejonowej. Na razie nie będzie w tej sprawie żadnego oświadczenia. 

- Prokuratura zabezpieczyła już dokumentację medyczną.  

Potwierdza, że jako szpital mają obowiązek prawny informowania odpowiednich służb o zgonie, który nastąpił w czasie 24 godzin od przyjęcia do placówki. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE