Reklama

Program 500 plus. Uruchomiono infolinię

Opublikowano:
Autor:

Program 500 plus. Uruchomiono infolinię - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cała Polska przygotowuje się do wprowadzenia rządowego programu Rodzina 500 plus. Na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zamieszczono specjalne informatory dla rodziców i dla samorządów. Uruchomiono również infolinię.

Cała Polska przygotowuje się do wprowadzenia rządowego programu Rodzina 500 plus. Na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zamieszczono specjalne informatory dla rodziców i dla samorządów. Uruchomiono również infolinię.

Od 1 kwietnia rusza program, dzięki któremu rodzice będą otrzymywać co miesiąc świadczenie wychowawcze: na drugie i kolejne dziecko po 500 zł niezależnie od dochodu, a także na jedno dziecko, jeśli dochód rodziny nie przekracza 800 zł netto na osobę oraz 1,2 tys. gdy rodzina wychowuje niepełnosprawne dziecko.

Wnioski o przyznanie świadczenia będzie można składać od 1 kwietnia, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie miał trzy miesiące na ich rozpatrzenie. Na Mazowszu pieniądze trafią do ponad 460 tys. dzieci. Na obsługę programu mazowieckie samorządy otrzymały już blisko 8,5 mln zł.

Wnioski o to świadczenie będzie można składać osobiście, przez Internet albo za pośrednictwem poczty. Druki będą do pobrania nie tylko w MOPS-ie, ale także m.in. w Urzędzie Miasta, Urzędzie Pracy i przedszkolach.

Na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zamieszczono informatory dla rodziców i dla samorządów, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dodatkowo od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 będzie można zadać pod numerem infolinii - 22 695 71 22

Informatory - oddzielne dla samorządów i rodziców dostępne są na stronie UWM pod banerami

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE