Reklama

Prezydent przestrzega: To nie będzie zwykły plac zabaw dla dzieci

Opublikowano:
Autor:

Prezydent przestrzega: To nie będzie zwykły plac zabaw dla dzieci - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Centrum Sportów Ekstremalnych powinno być już gotowe – przyznał prezydent Płocka. No cóż, pierwszy termin oddania był ustalony na 30 czerwca. Chociaż jest już wyznaczony termin odbioru, to właściwie nie wiadomo, jak się zakończy. To zależy od tego, czy usunięto mankamenty.

- Centrum Sportów Ekstremalnych powinno być już gotowe – przyznał prezydent Płocka. No cóż, pierwszy termin oddania był ustalony na 30 czerwca. Chociaż jest już wyznaczony termin odbioru, to właściwie nie wiadomo, jak się zakończy. To zależy od tego, czy usunięto mankamenty.

- Chciałoby się wielkich rzeczy, a czasami rzeczywistość skrzeczy – skwitował prezydent w czwartek późnym popołudniem na spotkaniu z mieszkańcami i radą osiedlową z Podolszyc Północ w Szkole Podstawowej nr 23..

Pytano go m. in. o inwestycję z budżetu obywatelskiego na tym właśnie osiedlu, tor do sportów ekstremalnych, czyli tzw. pumptruck. Wielokrotnie przekładany termin oddania inwestycji wzmaga pytania o termin zakończenia prac. Skąd te opóźnienia?

[ZT]17063[/ZT]

- Chodziło o grunt. Okazało się, że zaprojektowane odwodnienie nie sprawdza się, co pokazało wyjątkowo deszczowe lato – tłumaczył włodarz miasta. - Dni z opadami było bez liku, więc woda stała na placu budowy. Potrzebowaliśmy innego rozwiązania. Poradziliśmy sobie z tym, chociaż opóźnienie rzeczywiście jest.

Prezydent ostrzegał, że zgodnie z intencją pomysłodawców będzie to tor do sportów ekstremalnych, a nie typowy tor zabaw dla młodszych płocczan. - Nie będzie to zwykły plac zabaw. Tu potrzeba ostrożności w korzystaniu. Tuż obok są inne place dla dzieci. Mało tego, projekt wodnego placu zabaw z budżetu obywatelskiego zamierzamy zrealizować w Parku Północnym w 2018 roku. W tym roku powinniśmy mieć projekt.

W przyszły wtorek wyznaczono termin odbioru pumptrucku. - Mamy pewne uwagi do wykonawcy. Wówczas zobaczymy, czy zaradził temu, na co zwracaliśmy uwagę. Tor musi być bezpieczny w użytkowaniu - dopowiadał Andrzej Nowakowski.

To jednak tylko część inwestycji, reszta to zieleń, Jednak sadzenie jej w połowie listopada mija się z celem, dlatego to już pewnie nastąpi wiosną. 2018 roku. 

Jeden z mieszkańców upominał się o oświetlenie, poruszył również kwestię ogrodzenia. Według niego mieszkańcy będą skracać sobie drogę, chodząc przez środek tego Centrum. - Jeśli ten park ma być, to powinno być również ogrodzenie - mówił pan Jerzy. - A dlaczego mówię o tych latarniach? Bo tam jest ciemnica. A jakoś parking przy kościele, na którym nie parkuje żaden samochód, jest oświetlony 16 latarniami! Może ksiądz panu grzechy odpuści za to, że mu pan oświetla plebanię. Natomiast taka uliczka zrobiona z tych pseudo płyt mnie nie zadowala. Brakuje kilku płyt od ul. Walecznych i minimum dwóch latarni. Panie prezydencie, niech pan powie, czym się różni nasze wielkopłytowe osiedle od Zielonego Jaru? Tu nie ma pasażu albo wody w fontannie. U nas to zadupie jest! - nie szczędził dosadnych słów krytyki. 

- Aby było jasne, nie mieszkałem na Zielonym Jarze - odpowiadał mu prezydent. - Akurat ten teren był niezagospodarowany, więc rozpoczęliśmy prace. Teraz powstaje pumptruck w pierwszym etapie, kolejny to flow park i przy jego realizacji powstanie także oświetlenie. Pan powiedział, że Zielony Jar coś ma, a Podolszyce Północ niewiele. Bywam na różnych osiedlach w Płocku. Jeśli jestem na "słodkich" ulicach, to tam panuje przekonanie, że Podolszyce to mają wszystko. Nie każde osiedle może cieszyć się taką widowiskową inwestycją, jak chociażby pasaż Roguckiego. Tam nic się nie zmieniało, leżały połamane płyty. A teraz dzięki temu, że pozyskaliśmy środki z Unii, osiedle zyska bardzo fajną przestrzeń. Państwo już macie u siebie taki park, którego właściwie każde osiedle może pozazdrościć. Dbamy o niego, rozwijamy. Przychodzą do niego osoby z całego miasta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE