Reklama

Prezydent Polski przekazał zoo… daniele

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Polski przekazał zoo… daniele - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płockie zoo ma nowych mieszkańców - na specjalnie wybudowanym wybiegu rozgościły się dwa daniele przekazane płockiemu ogrodowi przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i jego małżonki. Skąd miał rogatą parę?

Płockie zoo ma nowych mieszkańców - na specjalnie wybudowanym wybiegu rozgościły się dwa daniele przekazane płockiemu ogrodowi przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i jego małżonki. Skąd miał rogatą parę?

Jak poinformowali bardzo radzi pracownicy zoo, płocki ogród wzbogacił się o nowy gatunek ssaka z rodziny jeleniowatych i zwiedzający mogą już podziwiać dwa, na razie nieco stremowane, daniele . Już z daleka można dostrzec imponujące poroże samca. - Zoo nie miało tych zwierząt od co najmniej 20 lat - cieszy się Krzysztof Kelman, dyrektor zoo.

Danielowa para zamieszkała w brązowej budce, do dyspozycji ma też nowo wybudowany wybieg w pobliżu wybiegu słoni.  - Zwierzęta na razie przyzwyczajają się do nowego miejsca, do nieznanych odgłosów - mówi dyrektor zoo. - Dopiero co wyszły na wybieg, wcześniej przyzwyczajały się do budki.

Co ciekawe, daniele to prezent od… pary prezydenckiej. Czyżby prezydent chciał w ten sposób walczyć z wizerunkiem myśliwego? - Propozycja przekazania  zwierząt padła ze strony prezydenta Bronisława Komorowskiego podczas jego wizyty w Płocku  - mówi Krzysztof Kelman. - Opowiadaliśmy prezydentowi  o atrakcjach w mieście i gdy wspomniano o płockim zoo, prezydent powiedział, że może przekazać właśnie daniele.

Oczywiście - dodaje dyrektor zoo - nie są to daniele schwytane z naturalnego środowiska, pochodzą z hodowlanego ośrodka rządowego.

Płock to nie pierwsze miasto, które dostaje taki rogaty prezent od prezydenta RP - z białych danieli cieszy się m.in. Żywiec, Zamość czy Bałtów.

Fot. zoo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE