Reklama

Reklama

Prezydent Płocka do szefa Wód Polskich: Pan kłamie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Michał Wiśniewski

Prezydent Płocka do szefa Wód Polskich: Pan kłamie! - Zdjęcie główne

foto Fot. Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, napisał list do prezesa Wód Polskich. Odniósł się on w nim do kwestii regularnego pogłębiania Wisły. Według włodarza miasta, deklaracje o przeprowadzonych pracach, o których mówił Przemysław Daca, szef Państwowego Gospodarstwa Wodnego, nie są prawdziwe. - Panie Prezesie, to Pan kłamie i wprowadza opinię publiczną w błąd – pisze Nowakowski.

Reklama

List to pochodna konferencji prasowej, która miała miejsce w Płocku 9 lutego 2021 roku. To podczas niej prezydent Płocka apelował do Wód Polskich o regularne i bardziej intensywne pogłębianie Wisły w rejonie Płocka.

Jak cytuje włodarz miasta, prezes Wód Polskich miał stwierdzić, że Państwowe Gospodarstwo Wodne prowadzi działania odmulające na Wiśle w terenie Płocka.  „Nieprawda, że się zmniejszają, bo od powstania Wód Polskich, a w zasadzie od 2016 roku się już zdecydowanie cały czas zwiększają […]” - cytuje w liście prezydent.

Według Andrzeja Nowakowskiego, to kłamstwo. 

- Dane dotyczące pogłębiania Wisły wskazują na coś zupełnie innego – przekonuje włodarz Płocka. - W 2020 roku bagrowania rzeki w granicach Płocka nie było w ogóle! - wytyka w korespondencji do szefa Wód Polskich.

Andrzej Nowakowski przekonuje, że ponad rok temu zwracał się do dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wskazywał wówczas na konieczność pogłębiania koryta Wisły. 

- W piśmie z 6 lutego 2020 roku do pańskiego podwładnego zwracałem na to uwagę – pisze Nowakowski. - Ilość osadów dennych dostarczanych w rejon Zbiornika Włocławskiego szacuje się rocznie nawet na 1,5 mln metrów sześciennych, a duża część osadów, ze względu na liczne wypłycenia, łachy i wyspy, znajduje się w granicach Płocka, głównie w rejonie osiedli: Radziwie, Borowiczki i Pradolina Wisły – wymienia w piśmie.

Zgodnie z wyliczeniami magistratu, w okresie od 2016 do 2020 roku ilość wydobytego refulatu z dna Wisły wyniosła łącznie 515 tys. metrów sześciennych. To o 30 tys. metrów sześciennych mniej niż w latach 2011-2012. 

- Moje prośby o podjęcie długofalowych działań przez RZGW polegających na pogłębianiu Wisły nie zostały uwzględnione – grzmi Andrzej Nowakowski. - […] Proszę, aby Pan Prezes wziął pod uwagę to, że okłamując opinię publiczną w kwestii pogłębiania Wisły staje się Pan niewiarygodny także w innych sprawach, a zaufanie obywateli do działań władz publicznych i podległych organów jest sprawą niezwykle ważną – dodaje.

Prezydent po raz kolejny zwraca się z prośbą o zintensyfikowanie i regularne pogłębianie rzeki w granicach miasta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy