Reklama

Reklama

Prawo jazdy do wymiany. Obowiązkowo. Ile to będzie kosztowało?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Prawo jazdy do wymiany. Obowiązkowo. Ile to będzie kosztowało? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiana w prawie drogowym oznacza, że każdy uprawniony do kierowania pojazdami będzie musiał wystąpić z wnioskiem o wydanie nowego dokumentu prawa jazdy - terminowego. I nie ma tu żadnych wyjątków.

Reklama

Zwykło się mówić, że w obecnym świecie bez prawa jazdy to prawie jak bez ręki, tak istotny to "papier". Wszelkie zmiany w przepisach są więc ważne dla wielu milionów osób, także z regionu płockiego.

Planowana wymiana dokumentu wynika z wprowadzenia do obiegu nowego wzoru dokumentu prawa jazdy. Przepisy obejmą także osoby, posiadające prawo jazdy bezterminowo. Na szczęście działania te będą rozłożone w czasie, na kilka lat. Jak to wszystko będzie wyglądało? Wyjaśnił to portal jednoslad.pl.

Polskie urzędy nie wydają już bezterminowego prawa jazdy. Ale wiele osób właśnie takie posiada, bo jeśli lekarz nie widział przeciwwskazań (np. słabszy wzrok), to właśnie takie wydawano.Teraz najdłuższy okres trwałości prawa jazdy wynosi 15 lat, ale może to być np. 5 lat.

Pocieszające, że wymiana bezterminowych dokumentów nie rozpocznie się zbyt szybko, bo dopiero w 2028 r., akcja potrwa do 2033 r.

Co ważne, nowe dokumenty będą będą miały 15-letni okres ważności. Po upływie tego terminu kierowca będzie zobowiązany do wymiany dokumentu, ale bez wizyty u lekarza.

Nie obejdzie się bez kosztów. Obecnie wymiana prawa jazdy kosztuje 100,50 zł, trzeba także załączyć aktualne zdjęcie. Jeśli konieczne jest badanie lekarskie (w przypadku dokumentu terminowego) to koszt wzrasta o kolejne 200 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy