Projekt zakładał rozbudowę i przebudowę Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych przy ul. Gałczyńskiego oraz rozbudowę kompleksu budynków przy pl. Dąbrowskiego.
Jak poinformowała nas Agnieszka Grażul-Luft z PWSZ, przy ul. Gałczyńskiego zostało wybudowane czterokondygnacyjne skrzydło od strony północno-zachodniej. Powstała także nowa aula, która będzie mogła pomieścić do 300 osób. Zmodernizowane zostały funkcjonujące tam już wcześniej obiekty. Na potrzeby edukacyjne przystosowane zostały również dodatkowe pomieszczenia. Przebudowywane i budowane od nowa obiekty zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Przejęte przez PWSZ obiekty na pl. Dąbrowskiego zyskały nową elewację, konstrukcję dachu, ścianki działowe, schody i szyb windowy, nowe instalacje (wodno-kanalizacyjne, c.o., c.w. elektryczną i odgromową), posadzki i podłogi. Wymienione zostały wszystkie okna.
Dzięki modernizacji przestarzałych budynków udało się zaadaptować na potrzeby infrastruktury edukacyjnej dodatkowe pomieszczenia, co pozwoli rozszerzyć ofertę uczelni, zwiększyć nabór studentów, dostosować istniejące obiekty do wielofunkcyjności (prowadzenie studiów dziennych, podyplomowych, kursów i szkoleń). Wszystkie obiekty objęte projektem zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Roboty budowlane zakończyły się 28 lutego. Aktualnie trwają odbiory. Z informacji, które przekazała Portalowi Płock Agnieszka Grażul-Luft, wynika, że studenci z nowych i zmodernizowanych obiektów zaczną korzystać od nowego roku akademickiego.
Nazwa projektu jest dość długa i skomplikowana: ”Poprawa jakości infrastruktury dydaktyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku” współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu VII – „Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego”, Działanie 7.2. – „Infrastruktura służąca edukacji” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Pieniądze uzyskane w ten sposób są jednak znaczące. Pełna wartość to inwestycji 24,745 miliona złotych. Unia Europejska przekazała na ten cel 18,999 mln. Reszta pochodziła z dotacji celowej ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego.