Reklama

Praktyki u marszałka. I to płatne

Opublikowano:
Autor:

Praktyki u marszałka. I to płatne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenci z Mazowsza mogą się starać o płatne praktyki w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie i jego delegaturach, również płockiej. W ramach autorskiego programu na żaków czeka 110 miejsc.

Studenci z Mazowsza mogą się starać o płatne praktyki w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie i jego delegaturach, również płockiej. W ramach autorskiego programu na żaków czeka 110 miejsc.

 „Praktyki u Marszałka” jak nazwano autorski program Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego będą się odbywały w lipcu, sierpniu i wrześniu w Warszawie i delegaturach urzędu, czyli w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach, Ostrołęce lub Radomiu. Przez miesiąc studenci mają od podszewki poznać funkcjonowanie urzędu.

Co szczególnie istotne, praktyki będą płatne.- Będziemy płacili 1000 złotych za 150 godzin zegarowych praktyk  - zapowiada Wiesława Miecznikowska, szefowa Wydziału kadr i szkoleń UMWM. - Jeśli będzie duża liczba chętnych, praktykanci zostaną wyłonieni w drodze losowania.

Mogą wziąć w nich udział studenci studiów dziennych, zarówno państwowych, jak i prywatnych z województwa mazowieckiego, którzy są zameldowani na Mazowszu. 

Jak zapowiadają służby prasowe marszałka, studenci mogą wybrać, w jakim departamencie, kancelarii czy delegaturze chcą odbyć praktykę. Jednak ich wybór powinien być zbieżny z ich kierunkiem studiów. Preferowane będą m.in.: prawo i administracja, zarządzanie, ekonomia i finanse, ochrona środowiska, geodezja, rolnictwo, geologia, polityka społeczna, geografia, kulturoznawstwo oraz informatyka.

 Nabór na miesięczne wakacyjne praktyki zawodowe rusza już dziś, 9 czerwca. Do 19 czerwca przyjmowane będą wnioski na odbycie praktyk w lipcu, natomiast do 30 czerwca mają czas ci studenci i absolwenci, którzy chcą odbyć praktyki w sierpniu i wrześniu.

 Formularze wniosków dostępne są na stronie urzędu www.mazovia.pl (w zakładce Komunikaty/Konsultacje społeczne). We wniosku należy podać preferowany termin oraz miejsce odbywania praktyk (departament, kancelaria, delegatura). Zgłoszenia można składać osobiście w punktach kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 26, Skoczylasa 4, Kłopotowskiego 5, Okrzei 35 lub w delegaturach urzędu w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach, Radomiu lub Ostrołęce, a także wysyłać pocztą na adres ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa.  W przypadku pytań lub wątpliwości należy pisać na adres: [email protected]

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE