Reklama

Pracownicy Orlenu dostaną podwyżki

Opublikowano:
Autor:

Pracownicy Orlenu dostaną podwyżki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podwyżka pensji i dwie nagrody roczne - to wynik negocjacji płacowych w Orlenie.

Podwyżka pensji i dwie nagrody roczne - to wynik negocjacji płacowych w Orlenie.

Jak co roku w lutym toczyły się negocjacje płacowe. Reprezentujące załogę związki zawodowe podobnie jak w ubiegłych latach domagały się wzrostu wynagrodzeń zasadniczych, uznaniowych oraz nagród rocznych. Wszystko przebiegało po staremu z tą różnicą, że zmienił się zarząd, a po nowym prezesie Wojciechu Jasińskim, który zastąpił Jacka Krawca, związkowcy spodziewali się zmian również w tym zakresie.

W poniedziałek wieczorem podczas piątego spotkania w toku negocjacji odnośnie oczekiwanych przez pracowników koncernu podwyżek przedstawiciele pracodawcy i związkowców zawarli porozumienie w  tej sprawie.

Podwyżki i dwie nagrody roczne

Jak informuje Solidarność, po trzech latach załoga doczekała się wzrostu wynagrodzeń zasadniczych - według ustaleń, każdy uprawniony pracownik od 1 stycznia br. otrzymał podwyżkę w wysokości 200 zł brutto. Porozumienie zakłada również uznaniowy wzrost wynagrodzeń zasadniczych o 100 zł brutto od kwietnia 2016 r., a także wypłatę dwóch nagród jednorazowych o łącznej wysokości 3 tys. zł - jedną pracownicy dostaną w marcu, drugą - w grudniu.

Pracodawca zdecydował się również zwiększyć dotychczasowy rabat na paliwo o 5 gr na litrze (razem z dotychczasowym rabat dla pracowników w ramach programu Karta Pracownicza będzie wynosił 15 gr/l).

Cały czas trwają jeszcze negocjacje płacowe w orlenowskich spółkach.

O atmosferze negocjacji pisaliśmy tutaj:

Na zdjęciu: Wojciech Jasiński podczas kampanii wyborczej. Związkowcy wiele sobie obiecywali po zmianie prezesa, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE