Reklama

Pracownicy Orlenu domagają się podwyżek. Co na to nowy prezes?

Opublikowano:
Autor:

Pracownicy Orlenu domagają się podwyżek. Co na to nowy prezes? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Związki zawodowe liczą na kontynuację negocjacji płacowych przez nowego prezesa Orlenu. Złożyli pismo w tej sprawie.

Związki zawodowe liczą na kontynuację negocjacji płacowych przez nowego prezesa Orlenu. Złożyli pismo w tej sprawie.

Do nowego prezesa zarządu zwrócili się Rafał Stefański - przewodniczący Organizacji Związkowych, Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w GK PKN, Henryk Kleczkowski przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność i Ryszard Maliszewski reprezentujący Międzyzakładowy Związek Zawodowy w GK PKN Orlen.

Jak podkreślają związkowcy, liczą na spotkanie z prezesem, które zaowocuje pomyślną współpracą.

- Znajdujemy się obecnie w toku negocjacji płacowych na bieżący rok, które zgodnie z ZUZP powinny zakończyć się jeszcze w lutym - piszą związkowcy. - Wyrażamy gotowość do współpracy z panem prezesem w dialogu dla dobra spółki i jej pracowników.

Zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w PKN Orlen, porozumienie płacowe powinno być zakończone z końcem lutego. To oznacza, że nowy prezes ma na to około trzech tygodni.

Przypomnijmy, że organizacje związkowe działające przy PKN Orlen wniosły o uzgodnienie obligatoryjnego wzrostu płac na rok 2018 dla wszystkich pracowników, powołując się na obowiązujący w koncernie Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Przewiduje on coroczny wzrost płac w oparciu o wskaźnik uzgodniony przez pracodawcę i związki zawodowe.

Biuro prasowe Orlenu, jak na razie nie zamierza komentować sprawy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE