Na początku lutego komendant miejski PSP w Płocku ogłosił nabór na kandydatów do służby. Szeregi ma zasilić 5 strażaków, którzy docelowo (tzn. po odbyciu wymaganego stażu) obejmą stanowiska starszych ratowników. Służba ta cechuje się bezpośrednim udziałem w akcjach ratunkowo-gaśniczych. Praca odbywa się w systemie zmianowym 24/48 godzin.
Chętni mogą składać dokumenty jeszcze do 18 lutego w sekretariacie Komendy Miejskiej PSP w Płocku przy ul. Wyszogrodzkiej 1a. W kopercie musi znaleźć się podanie o przyjęcie do służby oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych.
Jakie są wymagania?
Podstawowe wymagania względem kandydatów prezentują się następująco:
- polskie obywatelstwo
- pełne prawa publiczne
- wykształcenie co najmniej średnie
- niekaralność za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe
- odpowiednia zdolność psychiczna i fizyczna
- prawo jazdy kat. B
Kwalifikacja do służby
Postępowanie kwalifikacyjne składa się z 6 etapów.Pierwszym z nich jest ocena złożonych dokumentów. Wyniki tego etapu zostaną ogłoszone 21 lutego.
Następnie kandydaci zapraszani są na test sprawnościowy. Jego planowany termin to 28 luty 2025 r. Test obejmuje trzy ćwiczenia, do których kandydat może podejść dwukrotnie. Konieczne będzie wykonanie podciągania na drążku, biegu po kopercie oraz testu wydolnościowego (tzw. beep test). Aby test sprawnościowy był zaliczony, mężczyźni muszą uzyskać co najmniej 50, a kobiety minimum 46 punktów. Wyniki zostaną ogłoszone 3 marca.
Trzecim etapem będzie test akrofobii (lęku wysokości). Odbędzie się on 10 marca na placu wewnętrznym JRG nr 1 w Płocku przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych 8. Test będzie uznany za zaliczony, jeżeli kandydat samodzielnie wejdzie na drabinę o wysokości 20 m ustawioną pod kątem 75 stopni i zejdzie z niej. Wyniki będą ogłoszone do 12 marca.
Czwarty etap to ponowna ocena złożonych dokumentów. Tym razem należy złożyć kserokopię świadectw pracy lub służby, kserokopię dokumentów potwierdzających wykształcenie, przeszkolenie oraz umiejętności, kserokopię posiadanego prawa jazdy i ew. oświadczenie o udziale w działaniach ratowniczo-gaśniczych lub ćwiczeniach, jeśli kandydat był członkiem OSP.
Przedostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, która odbędzie się 27 marca w Komendzie Miejskiej PSP w Płocku.
Ostatnim etapem jest zaś skierowanie zakwalifkowanego kandydata bądź kandydatów na komisję lekarską, która orzeknie o zdolności do służby.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.