Reklama

Pożyczka a kredyt. Co lepiej wziąć, jeśli myślisz o odświeżeniu mieszkania?

Opublikowano:
Autor:

Pożyczka a kredyt. Co lepiej wziąć, jeśli myślisz o odświeżeniu mieszkania? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wrzesień to doskonały czas na odświeżenie mieszkania. Za oknem wciąż jest ciepło i słonecznie. Z drugiej strony, nie groźne nam już ogromne upały, które znacząco utrudniają wykonywanie wszelkich prac fizycznych.Jeśli planujesz odświeżenie mieszkania, jednak nie jesteś w stanie zapłacić za nie z własnej kieszeni, sięgnij po zewnętrzne finansowanie. W artykule podpowiemy, który produkt finansowy okaże się do tego celu lepszy - kredyt czy pożyczka.

Wrzesień to doskonały czas na odświeżenie mieszkania. Za oknem wciąż jest ciepło i słonecznie. Z drugiej strony, nie groźne nam już ogromne upały, które znacząco utrudniają wykonywanie wszelkich prac fizycznych.Jeśli planujesz odświeżenie mieszkania, jednak nie jesteś w stanie zapłacić za nie z własnej kieszeni, sięgnij po zewnętrzne finansowanie. W artykule podpowiemy, który produkt finansowy okaże się do tego celu lepszy - kredyt czy pożyczka.

Często zdarza się, że aby osiągnąć naprawdę imponujący efekt metamorfozy mieszkania, zamiast kosztownego i długotrwałego remontu wystarczy odświeżenie.

Zmiana koloru ścian, interesująca tapeta, zakup nowych akcesoriów czy… przemalowanie mebli sprawią, że Twoje wnętrze stanie się nie tylko zupełnie inne, ale również niepowtarzalne.

Niestety, często zdarza się, że właśnie we wrześniu brakuje nam pieniędzy. Wakacyjne wojaże, które pochłonęły resztki oszczędności, konieczność zakupu szkolnej wyprawki dla dzieci czy nieplanowane wydatki potrafią skutecznie porzucić plany dotyczące zmiany wystroju mieszkania.

Zamiast rezygnować ze swojego pomysłu - sięgnij po zewnętrzne finansowanie w postaci kredytu lub pożyczki.

Pożyczka a kredyt? Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie, czym różnią się te dwa popularne produkty finansowe.

Rzeczywiście, oba określenia często używane są zamiennie.

Ich specyfika jest jednak różna

Pożyczka a kredyt - podstawowe różnice

Kredyt jest produktem, którego zgodnie z polskim prawem może udzielić Ci wyłącznie bank. Pieniądze z kredytu musisz przeznaczyć na konkretny określony wcześniej cel. Może to być np. zakup nieruchomości (kredyt hipoteczny), zakup samochodu (kredyt samochodowy) czy konsolidacja długów (kredyt konsolidacyjny).

Pożyczki może udzielić Ci nie tylko bank, ale również firma pożyczkowa a nawet osoba fizyczna. Pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel, nie informując pożyczkodawcy o celu finansowania.

W większości przypadków kwoty kredytów są wyższe od kwot pożyczek.

Fakt ten niesie za sobą również odmienną ilość formalności, związanych z pożyczeniem pieniędzy.

W przypadku kredytu formalności i wymaganych dokumentów jest zazwyczaj dość sporo. Zwłaszcza, jeśli mówimy o kredytach na wysokie kwoty, wymagających zabezpieczeń etc. Oczekiwanie na decyzję bywa również stosunkowo długie.

W przypadku pożyczki, formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Często zdarza się, że banki udzielają finansowania w 100 procentach przez Internet, przesyłając pocztą jedynie umowę. Jeśli sięgniesz po pożyczkę, środki otrzymasz zdecydowanie szybciej.

Pożyczka a kredyt - co wybrać?

Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze, dzięki którym sfinansujesz odświeżenie swoich czterech ścian, zdecydowanie lepszym wyborem okaże się pożyczka.

Zaciągając pożyczkę unikniesz nadmiaru formalności, krócej poczekasz na decyzję, a wszelkich formalności dopełnisz, siedząc wygodnie przed ekranem komputera.

Takie rozwiązanie jest więc nie tylko wygodne, ale również szybkie.

Jeśli szukasz taniej pożyczki bez opłaty przygotowawczej, sięgnij po Pożyczkę Nr 1, oferowaną przez Toyota Bank.

Pożyczka Nr 1 to minimum formalności oraz możliwość pożyczenia nawet 80 000 zł. W zależności od swoich preferencji, możesz spłacić ją w okresie od 12 do 60 miesięcy.

Zalety Pożyczki Nr 1 docenił również portal Totalmoney.pl, przyznając jej pierwsze miejsce w swoim rankingu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE