Reklama

Poznaliśmy plany na duży plac koło parku na Podolszycach

Opublikowano:
Autor:

Poznaliśmy plany na duży plac koło parku na Podolszycach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz przedstawił nam plan zagospodarowania na przestrzeń pomiędzy boiskiem Szkoły Podstawowej nr 23 a Parkiem Północnym.

Ratusz przedstawił nam plan zagospodarowania na przestrzeń pomiędzy boiskiem Szkoły Podstawowej nr 23 a Parkiem Północnym. 

Od lat przestrzeń pomiędzy boiskami podstawówki a parkiem była niezagospodarowana, stając się ulubionym miejscem mieszkańców Podolszyc do spacerów z psem. Było na nią wiele pomysłów, jak np. budowa kortów tenisowych czy parku dla psów, ale to realnego planu nie było. Aż do teraz. Ruszyła budowa Centrum Sportów Ekstremalnych, które zajmie większą część tego terenu. Ale to nie wszystko.

- Oprócz Centrum Sportów Ekstremalnych powstaną także: boiska do piłki ręcznej, siatkówki plażowej, kort tenisowy, zjeżdżalnie, tereny rekreacyjne oraz nowe, oświetlone ciągi komunikacyjne dla pieszych, a także flow park i street workout  - wyjaśnia Konrad Kozłowski z zespołu prasowego Urzędu Miasta. 

Jednak nie wszystko na raz. W pierwszym etapie zrealizowane samo centrum. Kolejne etapy są rozłożone na kilka lat, a finału można się spodziewać około 2020 roku. Dużo też zależy od tego, jakie projekty mieszkańcy wybiorą w budżecie obywatelskim. 

Budowa centrum może wiązać się z pewnymi utrudnieniami dla mieszkańców, którzy drogą ułożoną z prowizorycznych betonowych płyt chodzą do kościoła, gimnazjum czy do parku. Na czas budowy centrum zostanie zagrodzona i będzie trzeba nadkładać drogi. Urzędnicy jednak uspokajają - po ukończeniu jej teren nie będzie ogrodzony i będzie można swobodnie przechodzić. A w przyszłości mieszkańcy zyskają nowe oświetlone chodniki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE