Reklama

Poznali tajemnice zabytkowych motocykli [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Poznali tajemnice zabytkowych motocykli [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spotkania z motocyklistami, zabytkowe pojazdy, piknik, impreza integracyjna - to tylko część atrakcji w ramach niedawno zakończonego projektu Towarzystwa Motocykli Dawnych Weteran Płock.

Spotkania z motocyklistami, zabytkowe pojazdy, piknik, impreza integracyjna - to tylko część atrakcji w ramach niedawno zakończonego projektu Towarzystwa Motocykli Dawnych Weteran Płock.

Weteran Płock zajmuje się m.in. organizacją imprez mających na celu propagowanie i pogłębianie wiedzy o pojazdach zabytkowych, np. Płockiego Rajdu Motocykli Zabytkowych. A także turystyką motocyklową i prezentowaniem zbiorów w formie wystaw i spotkań.

- Do końca października realizowaliśmy projekt "Z motocyklem za Pan Brat" - mówi prezes stowarzyszenia Krzysztof Podraska. - Dzięki wsparciu PKN Orlen głównie najmłodszym mieszkańcom miasta przybliżyliśmy ideę motoryzacji, zwłaszcza tej zabytkowej. Przypomnieliśmy także o zasadach bezpieczeństwa na drodze. 

W ciekawych zajęciach uczestniczyły m.in. dzieci z miejskich przedszkoli nr 8, 21 i 29 w Płocku, uczniowie SP nr 9, 11 i 22, uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia nr 6 a także Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Curie Skłodowskiej.

Motocykliści dotarli także na imprezy integracyjne „Akceptacja dla Autyzmu” oraz Piknik rodzinny Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

- Podczas spotkań nasi słuchacze mogli zobaczyć i przymierzyć strój motocyklisty, wysłuchać pogadanki na temat bezpiecznego zachowania na drodze, sprawdzić wiadomości z zakresu znajomości znaków drogowych. I oczywiście z bliska zobaczyć zabytkowe oraz współczesne motocykle - uzupełnia prezes Podraska. - Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątki w postaci różnego rodzaju odblasków oraz gadżetów motoryzacyjnych.

Najmłodsi uczestnicy projektu, finansowanego przez Orlen, czyli przedszkolaki, otrzymali także grafiki zabytkowych motocykli wraz z kompletem kredek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE