Reklama

Pożary wciąż groźne w powiecie płockim

Opublikowano:
Autor:

Pożary wciąż groźne w powiecie płockim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Upały się utrzymują, więc w okresie żniw zagrożenie pożarowe jest bardzo duże. Strażacy z powiatu płockiego interweniują niemal codziennie.

Upały się utrzymują, więc w okresie żniw zagrożenie pożarowe jest bardzo duże. Strażacy z powiatu płockiego interweniują niemal codziennie.

Druhowie Z OSP Bielsk w poniedziałkowe południe interweniowali przy pożarze rżyska w  Aleksandrowie w gminie Staroźreby. Na miejscu były także zastępy z Płocka, Woźnik i Nowych Łubek.

Także w poniedziałek paliło się w miejscowości Bądkowo Jeziorne (gm. Brudzeń Duży).

- Zastęp udał się do miejscowości Bądkowo Jeziorne do pożaru ciągnika rolniczego. Po dotarciu na miejsce okazało się, że zapaleniu uległa instalacja elektryczna maszyny podczas wykonywania prac polowych - relacjonowali druhowie z OSP w Bądkowie Kościelnym. - Dzięki skutecznej interwencji właściciela udało się uniknąć dużych strat.

Z kolei do pożaru słomy w miejscowości Nadulki - Majdany zostali wezwani strażacy z OSP Bulkowo. 

- Paliła się bela słomy wyrzucona z prasy. Po podaniu jednego prądu wody szybko udało się opanować ogień. Po przelaniu i przerzuceniu resztek tlącej się słomy zakończyliśmy działania. Dzięki zimnej krwi i szybkiej reakcji operatora maszyny pożar nie rozprzestrzenił się na resztę bel na polu - informują druhowie z OSP Bulkowo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE