Reklama

Powstanie tężni będzie kosztowało więcej niż zakładano

Opublikowano:
Autor:

Powstanie tężni będzie kosztowało więcej niż zakładano - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa tężni solankowej, która właśnie trwa, będzie droższa niż się spodziewano. Potrzebne jest dodatkowe 100 tys. zł.

Budowa tężni solankowej, która właśnie trwa, będzie droższa niż się spodziewano. Potrzebne jest dodatkowe 100 tys. zł.

Tężnia powstaje na osiedlu Winiary. Dodatkowe środki mają być przeznaczone na wykonanie przyłącza wodociągowego, a także zbiornika retencyjnego zabezpieczającego przed wylaniem solanki na terenie wokół tężni.

Wykonawcą tężni wraz z zagospodarowaniem terenu jest firma Jarmar z Łącka. Podjęła się tego zadania za kwotę 671.075,50 zł brutto.

[ZT]21530[/ZT]

[ZT]21765[/ZT]

Tak dla porównania sama tężnia na Retkini w Łodzi kosztowała 192 tys. zł, tężnia solankowa w parku Podolskim na Dąbrowie (czyli również w Łodzi) ok. 340 tys. zł, we Wrześni 158,6 tys. zł. Ale wydatkom w Płocku daleko do tych w Katowicach, tam wydano 2,5 mln zł. A z początku zakładano 2 mln zł, później zdecydowano o budowie większego obiektu w parku.

Przypomnijmy, że na osiedlu Winiary w Płocku powstanie tężnia wraz z pergolą oraz niezbędną infrastrukturą techniczną, chodnikiem, powstanie również plac z kostki brukowej wraz z ciągami pieszymi, małą architekturą (ławeczkami, koszami na śmieci), do tego dojdzie nowe oświetlenie, roślinność.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE